LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

DAR ALANDA YEMEK MASASI KULLANIMI

Metrekareleri günden güne küçülen evler hepimizi farklı çözümler üretme arayışına sokuyor. Oysa konfordan ve yaşam standartlarımızdan ödün vermeden küçük evlerimizde mutlu bir şekilde yaşamak mümkün. İşte dar bir salonda yemek köşesi oluşturmak için önereceğimiz ipuçları!

Fazla eşya kullanmaktan kaçının

Küçük ev dekorasyonu yaparken salonunuzda ne kadar fazla eşya varsa size o kadar az yer kalacağını unutmayın. Duvara monte edilebilen, gerektiğinde katlanıp size yer kazandıran bir yemek masası salonunuzda sempatik bir köşe oluşturacaktır. Bu köşenin duvarını Filli Boya dekoratif boya seçenekleriyle renklendirerek oturma grubundan ayırabilirsiniz. Basit ve etkili!

Mutfaktan yardım alın
Salonunuz yemek köşesi oluşturmaya imkân verecek kadar büyük değilse aradığınız çözümü mutfakta bulabilirsiniz. Yemek masasını mutfağa yerleştirerek, yemek hazırlarken evdekilerle sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Eğer mutfağınızda da yeterli yer yoksa, masa yerine konabilecek şık bir bistroyla çok yer kaplamayan bir yemek köşesine sahip olabilirsiniz.


Banketlerle alandan kazanın

Piknik masaları olarak da adlandırılan banketler, dar alanlar için akıllıca bir çözüm olabilir. Küçük ev dekorasyonu yaparken duvara bitiştirilmiş oturma grupları ya da birkaç sandalyeyle tüm aileyi bir araya toplayacak bir yemek masası yaratabilirsiniz. Pratik ve rahat!

Yuvarlak masaları deneyin

Küçük ev dekorasyonu yaparken köşeli masalar yerine daha fazla kişinin sığabileceği yuvarlak masaları tercih edin. Danimarka modeli olarak adlandırılan masalar özel sandalye yerleri sayesinde daha fazla yer tasarrufu sağlıyor. Bu tip masalarla artık çok daha küçük bir alanda daha çok kişi ziyafete dahil olacak.

Küçük ev dekorasyonu önerileri Filli Boya Evimle Ben bloğunda

Küçük ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız bloğumuzdan ilham alabileceğiniz içeriklere mutlaka göz atın. Küçük alanları geniş gösterecek renk seçenekleri için Filli Boya renk kataloğuna göz atabilirsiniz. Hem kullanacağınız aksesuarlar hem de renk seçimleriyle küçük ev dekorasyonu yaparken işiniz kolaylaşır, mekanınız olduğundan daha geniş görünebilir. Küçük ev dekorasyonu yaparken seçtiğiniz mobilyalar da çok önemlidir. İster yeni bir mobilya alın, ister eski mobilyaları yenileyerek değerlendirmeye bakın… Küçük mekanları dekore ederken faydalanabileceğiniz onlarca içerik Evimle Ben bloğunda.

Küçük ev dekorasyonu yaparken daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

-      KÜÇÜK EVLERDE HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÖNERİLER

-      KÜÇÜK VE KAPALI BALKONA HAYAT VERİN!

-      KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DIY FİKİRLERİ

 

Görseller: deco.fr, apartmenttherapy.com, hgtv.com