LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
03 Temmuz 2019

Dar Mekanlar İçin Geniş Seçenekler

Duvarların etkin kullanılması önemli

Eğer zeminde yeterli alan yoksa doğal olarak alternatiflere yönelmemiz gerekiyor. Bunun için de elimizde duvarlarımız var.

Kutu şeklinde raflar hem ortalıktaki dağınıklığı toparlarken hem de boş duvarlarınızı değerlendirmek için iyi bir alternatiftir. Duvarınızın ve mobilyalarınızın rengine göre raflarınızın rengini de belirleyebilirsiniz.Kontrast renkleri, farklı formlarda raflar ve doğru ışıklandırma ile kullanabilir, alanınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Kapı üstleri de atıl alanlar olarak kullanılmaya çok müsait alanlardır. Monte edilecek dekoratif raflarla çok daha işlevsel hale getirilebilirler.Evinizde kullanacağımız hafif ve kolay monte edebileceğiniz paravanlar ile odanın içinde farklı bölümler yaratarak alanın her metrekaresini daha işlevsel kullanabilir aynı zamanda dekorasyonu da güzelleştirebilirsiniz.

Alanınız kısıtlıysa, eşya seçimine de dikkat etmeniz gerekiyor. Dar, ince ve uzun eşyalar, gömme dolaplar hem mekanda yerden kazanmanızı sağlayacak hem de daha geniş gösterecektir.Değişen zamanla birlikte evlerimizde kullanılan kapılar da değişim geçirmektedir. Eski evlerde sıklıkla gördüğümüz çift kanatlı kapılar önce yerlerini tek kanatlı kapılara ve son olarak da sürgü kapılara bırakmıştır. Siz de evinizde yerden kazanmak istiyorsanız sürgü ve akordeon kapı kullanabilirsiniz. Her odaya uyabilecek bu kapı çeşitleri günümüzde farklı renk ve doku alternatifleri sunarak bizim için şık birer alternatife dönüşmüş durumdalar.