LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
08 Haziran 2016

DEKORASYON STİLİNİZE GÖRE EVİNİZİN İHTİYACI OLAN RENKLER

Eviniz için özenle seçtiğiniz mobilyalarda ve aksesuarlarda bir stil gözettiniz ama hâlâ bir şeylerin eksik olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde yaşam alanınıza hâkim renkleri gözden geçirin. Ev dekorasyonun en temel parçası olan renklerle stilinizi pekiştirin.

Örneğin, daha geleneksel bir stil ve zengin bir görünüm gözetmişseniz size çikolata kahvesini öneririz. Turuncu, sarı, beyaz ve krem tonlarıyla harika bir uyum içinde olan çikolata kahvesiyle evinizdeki sıcaklığı ve samimiyeti artırabilirsiniz. Duvarlarınızda Filli Boya iç cephe kartelasından Krokan veya Bozkır renklerinden birini tercih edebilirsiniz.  

Evinizde vintage veya salaş şıklık stillerini benimsemişseniz size önerimiz tozpembe. Zarif ve romantik etkisiyle büyüleyecek olan tozpembe krem, gümüş ve acı kahverengi tonlarıyla birlikte daha da ön plana çıkıyor.

Dekorasyonunuzda maskulen ve modern bir çizgi yakalamışsanız ana renk olarak adaçayını deneyin. Ferah ve konforlu yaşam alanları yaratan adaçayı rengini açık kahverengi ve şeftali rengiyle birlikte kullanarak dengeleyebilirsiniz.

Stiliniz Country ya da bohem gibi daha otantik çizgideyse vanilya rengini tavsiye ederiz. Capcanlı renkler ve göz alıcı desenler için harika bir fon oluşturan vanilya rengiyle dekorasyonunuza tatlı ve göz okşayan bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İskandinav stiline ve endüstriyel tasarıma da uyum sağlayan bir renk arıyorsanız tercihinizi sis renginden yana kullanın. Elegan ve ışıltılı görünümüyle dekorasyonunuzu zenginleştirecek sis rengi bu stillerin iddialı çizgisini pekiştirecek.

Stiliniz ister ilhamını doğadan alan rustik, ister gösterişten yana olan klasik olsun. Her iki stile ve birçok renk kombinasyonuna uyum sağlayacak boz kahverengini rengini tercih edebilirsiniz. Son yıllarda adından çok konuşturan boz kahverengi derinlikli ve şık bir görünüm için ideal.(Görseller: Architecturendesign.com, Pinterest.com, Homeklondike.site, Homedit.com) Renk Etkisi