LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Ağustos 2015

DEKORASYON TARZLARINI YAKINDAN TANIYIN - 1

Çoğu zaman sizin için farklı dekorasyon tarzları öneriyoruz. Ancak dekorasyon tarzlarını ne kadar yakından tanıdığınızı biliyor musunuz? Eviniz için en doğru dekorasyonu yaratabilmeniz için dekorasyon tarzlarını öğrenmenizde fayda var.

 

Bohem dekorasyon tarzı

 

bohem

 

Bohem dekorasyon tarzı, tamamen özgünlükle ilişkili. Renkli koleksiyonları, özgür anlatımı ve alışılmadık parçaları bir araya getiren bohem dekorasyon tarzı tamamen kişisel zevklerinizi içeriyor. Kişisel zevklerinizi renkli parçalar ve estetik unsurlarla birleştirerek özgür bir bohem dekorasyon tarzı yakalayabilirsiniz.

 

Çağdaş dekorasyon tarzı

 

çağdaş

 

Çağdaş dekorasyon tarzı günümüzü, yaşadığımız anı ifade eder. Oldukça basittir ve fazla eşya barındırmaz. Ne çok sıcak ne de çok mesafelidir. Çok parlak renkler kullanılmaz, karışıklık ve dağınıklık asla çağdaş bir dekorasyon tarzıyla döşenmiş evde olmamalıdır.

 

Eklektik dekorasyon tarzı

 

eklektik

 

Eklektik dekorasyon tarzı farklı dekorasyon tarzlarının bir araya gelmesiyle oluşur. Bu tarzda en önemli unsur kombinlemedir. Birden fazla dekorasyon stiline ait öğeleri kullanarak eklektik dekorasyona ulaşabilirsiniz.

 

Endüstriyel dekorasyon tarzı

 

endustriyel

 

Endüstriyel dekorasyon tarzı doğallığı, köşeli formları ve basitliği ele alır. Soğuk ve mesafeli bir tavrı vardır. Dokulara önem verilmesi gerekilir. Bu dekorasyon tarzında en ağırlıklı renk gridir. Ayrıca geridönüşüm kavramı endüstriyel dekorasyon için önemlidir.

 

Minimalist dekorasyon tarzı

 

minimalist

 

Minimalist dekorasyon tarzı diğer tarzlar içinde en az eşyayla en büyük etkiyi yaratmayı amaçlayan tarzdır. Çağdaş dekorasyon tarzıyla benzerlikler gösterir. Basitliğin ve sadeliğin güzel yanlarını ortaya koymayı amaçlar. Birden çok renk kullanılmaz ve fazla eşyadan kaçınılması gerekir.

 

Görseller: homedit.com