LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
17 Ağustos 2015

DEKORASYON TARZLARINI YAKINDAN TANIYIN – 2

Dekorasyon stillerini yakından incelemeye devam ediyoruz.

 

Sahil tarzı dekorasyon

 

sahil

 

Güneş, deniz ve tatille ilgili aklınıza gelebilecek her temayı barındıran sahil tarzı dekorasyonun olmazsa olmazları beyaz ve ahşap. Denizin ve gökyüzünün mavi tonları da sıklıkla kullanılıyor. Sahil tarzı dekorasyonun oldukça samimi ve davetkâr bir atmosferi olduğunu da biliyoruz. Aksesuar olarak deniz kabukları, bambu ve hasır malzemeler kullanılıyor.

 

Kır evi dekorasyonu

 

kırevi

 

Kır evi dekorasyonunda her şey bir masaldan fırlamışçasına sıcak, büyüleyici ve rahatlatıcı olmalı. Kır evi dekorasyonunda en önemli olgu ise rahatlık. Büyük yastıklar, mavi ve yeşil gibi huzur veren renkler bu dekorasyon tarzının olmazsa olmazlarından.

 

Rüstik dekorasyon

 

rüstik

 

Doğal hayatın en yoğun şekilde kullanıldığı dekorasyon tarzı rüstik dekorasyon. İşlenmemiş ahşap ve diğer doğal malzemelerle yapılmış mobilyalar bu dekorasyon tarzında öne çıkıyor. Bu tarzda malzemeler geri dönüştürülerek tekrar tekrar kullanılıyor. Kendin yap projelerini seviyorsanız rüstik dekorasyon tam size göre.

 

Fransız dekorasyonu

 

fransiz

 

Fransızların ne kadar çekici ve şık olduklarını biliyor musunuz? Kendi stillerini de dekorasyonlarına yansıtıyorlar. Bu sebeple dekorasyon tarzları da oldukça zarif. Bu zariflik dekorasyondaki sadelikten geliyor. Rüstik ve vintage detaylar Fransız dekorasyonda buluşup zarifliği beraberinde getiriyor.

 

İskandinav dekorasyonu

 

iskandinav

 

Yılın çoğu kısmında soğuk, kapalı ve yağışlı bir havada yaşamlarını sürdüren İskandinav sakinleri bu sebeple evlerini her zaman aydınlık tutmaktan yana. Evlerinin aydınlık olması için beyazı, daha sıcak ve davetkâr olması için ise parlak renkleri kullanıyorlar. Yine bu stilde de sadeliğin şıklığı öne çıkıyor.

 

Tropikal dekorasyon

 

tropikal

 

Tropikal iklime sahip bir adada yaşadığınızı hissettiren tropikal dekorasyonda en önemli unsur renklerdir. Yeşil, mavi ve toprak tonları sıklıkla kullanılır. Ayrıca kumaş desenlerinde büyük yapraklı bitkiler hâkimdir. Büyük yapraklı canlı bitkiler de odalarda mutlaka yerini alır.

 

Görseller: homedit.com