LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Dekorasyona Göre Reprodüksiyon Tablo Seçimi


Evinize reprodüksiyon bir tablo almak istiyorsunuz ama ne alacağınız konusunda kararınız kesin değil. O halde, dekorasyonunuzun rengine en iyi uyacak tabloları derlediğimiz bu yazıdan yardım alabilirsiniz.

edward munc, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo

Turuncu

Sıcak turuncu tonlarında bir salonunuz varsa akla ilk gelen uyumlu tablo Edvard Munch’ın “Çığlık” adlı resmi. Biraz farklı ve bilinmedik bir eser arıyorsanız Franz Marc’ın “Tilkiler” resmini ya da Gustav Klimt’in “Su Yılanları” resmini tercih edebilirsiniz.


franz mark, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo

Kahverengi

Dekorasyonunuzda kahverengi ağırlıktaysa Michelangelo’nun “Âdem’in Yaratılışı” resmi yalınlığıyla çok yakışır. Bunun dışında İvan Ayvazovski’nin “Balıkçı Tekneleri Limanda” adlı resmi de ihtiyacınız olan canlılığı getirebilir.


gustav klimt, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo

Sarı

Dekorasyonunuz sarı tonlarındaysa, sarı renkle özdeşleşmiş ressam Vincent Van Gogh’un “Yıldızlı Gece” resmi çok uyumlu olur. Daha sade ve doğal bir çizgi arıyorsanız Chad Barrett’ın “Gilded Songbird IV” adlı resmini deneyebilirsiniz.


michelangelo, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo

Beyaz

Dekorasyonda zarif beyazdan yanaysanız, bu renge en iyi uyacak tablolar arasında ünlü empresyonist Claude Monet’nin “The Walkers”ı ve Edward Hopper’ın “Otomat”ı var.


İvan Ayvazovski, dekorasyonda tablo, reprodüksiyon tablo

Kırmızı

Kırmızı tonlarında bir dekorasyona Mike Klung’ın “Sabah Işıltısı” ya da Gustav Klimt’in “Öpücük” resimleri yumuşak tonlarıyla muhteşem bir uyum sağlar.


Vincent Van Gogh, dekorasyonda tablo, reprodüksiyon tablo

Siyah

Dekorasyonunuzda en çok siyah renk kullandıysanız ortamı açmak için Monet’nin “Saksağan” resmini öneririz. Minimal çizgileri olan Aki Kuroda’nın “Red Flower” adlı resmiyle de odaya renk katabilirsiniz.


Chad Barrett, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo


Yeşil

Yeşil tonlarında bir odaya Edward Robert Hughes’un “Midsummer Eve” adlı çalışması şıklık katar. Paul Ranson’ın “Edge of the Forest” resmi de odayı rengârenk bir estetik kazandırır.


Claude Monet, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo

Mavi

Mavi renkte dekore edilmiş odanız için Paul Cézanne’dan “Mont Sainte Victoire and Chateau Noir”ı ya da JMW Turner’ın “The Grand Canal”ını tavsiye ederiz. Sürrealizmden hoşlanıyorsanız Rene Magritte’in “Golconde” resmini de tercih edebilirsiniz.


Edward Hopper, reprodüksiyon tablo, dekorasyonda tablo


Krem

Krem renginde bir dekorasyona, kübizmin temelini atan Pablo Picasso’nun “Les Demoiselles d’Avignon” resmi çok uyumlu olur. Pastoral eserlerden hoşlanıyorsanız Albert Bierstadt’ın “Amerika’da Sonbahar” adlı çalışmasını öneririz.

Mike Klung, dekorasyonda tablo, reprodüksiyon tablo

Gri

Odanızda en çok kullandığınız renk griyse Pierre Auguste Renoir’nın “Bal du Moulin de la Galette” adlı resmi dekorasyonunuzu tamamlayabilir. Daha renkli ve soyut bir eser arıyorsanız Jackson Pollock’ın “Convergence” resmi tam size göre!


Gustav Klimt, dekorasyonda tabloi reprodüksiyon tablo


(Görseller: Pinterest.com)