LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DEKORASYONDA CAM KULLANIMI

Sanat tarihinde iz bırakan birçok ünlü mimari eser görkemini, ışığın doğru kullanımına borçlu. Bu görkemli eserleri, yarattığı görsel etkiyle ışık sanatının en etkili öğelerinden biri olan vitraylar tamamlıyor. Renkli camlardan yararlanarak bu etkiyi siz de evinizde yakalayabilir, ışığı doğru kullanarak evinizi çok daha renkli ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz. İşte size ilham verici birkaç örnek!

 

Cam 1

Işığı yakalayışı, yansıtması ve tasarımıyla gerçek bir sanat eseri! Pantone kataloğu şeklinde tasarlanan bu vitray tam anlamıyla “göz alıcı”.

 

cam 2

Dairesel kesilmiş camların kullanıldığı bu çalışma, oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Tek parça bir camı daireler şeklinde boyamak yerine, birçok dairenin birleştirilmesinden oluşan bu vitray ortamın havasını tamamen değiştirmiş.

 

cam 3

Gerçek bir sanat eseri! Bu kapı sanki başka bir zamana ve başka bir dünyaya açılıyormuş gibi duruyor, değil mi?

 

cam 4

Matisse, evinizde kendinizi çok iyi ve her an bir sanat galerisindeymiş gibi hissetmemize sebep olacak kadar güçlü bir isim. Gördüğünüz gibi doğru renk, bol ışık ve tabii ki harika bir motifle banyonuz bir anda evinizin vitrini haline gelebilir.

 

cam 5

Doğru ve sade renk seçimi, eskitilmiş pervazlar ve geometrik kesimler... Pencerenin ve camların tasarım şıklığını destekleyen kaşıklık, kavanoz ve tabaklık gibi aksesuarlarla yakalanan uyum bir kartpostalı andırıyor.