LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Kasım 2016

Dekorasyonda Farklı Kilim Kullanım Fikirleri – 2

Kilimler evinizde eksikliğini hissettiğiniz renk ve doku ihtiyacını gidermede size oldukça yardımcı olabilir. Çeşitli desenler ve renklerde kilimleri duvarlarınıza asarak ya da zeminde kullanarak evinizde farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Duvarda Kilim Sergisi


Kilimin son zamanlarda popüler olmasının başlıca sebeplerinden biri her türlü tasarıma ayak uydurabilmesi ve kendine has duruşuyla güzel bir denge oluşturması. Yoğun renk tonları ve yaratıcı tasarımlarıyla kilimler boş ve sade görünen odalarınızda deney yapabilmeniz için çok kullanışlı eşyalar. Görseldeki gibi yerleştireceğiniz kilimler bir kilim koleksiyoncusu gibi görünmenizi sağlayacak.
duvarda asılı kilimler

Ev Girişindeki Halıları Kilimle Değiştirin


Evlerin girişinde genellikle dekorasyon için fazla hareket alanı olmaz. Küçük bir girişiniz olsa bile bin bir çeşit kilimlerden birini kapınızın önüne koyarak misafirlerinize sıcak ve sevecen bir hoş geldin mesajı verebilirsiniz. Hem de sıkı işlemeleri sayesinde kolay kolay eskimiyorlar.
antrede kilim

Mutfakta fark yaratın


Mutfak dekorasyonunda kilit öğe genellikle dolaplardır. Boyalı ya da boyasız olsun ilk dikkat çeken öğe genellikle mutfak dolapları olur. Dolaplarınızın üzerindeki bu yükü yere sereceğiniz bir kilimle hafifletebilir ve mutfağınıza bir renk cümbüşü kazandırabilirsiniz. Kirleri de çok belli etmeyecek olan bir kilimle mutfağınızın görselliğinizi doruğa çıkarın.
mutfakta kilim

Şimdiye kadar hep yere serdik. Peki, duvara asmaya ne dersiniz?


Kilimlerinizi sadece yerde kullanmak zorunda değilsiniz. Renkli ve bol desenli bir kilim asarak, duvarınızı kişiselleştirebilirsiniz. Doğru seçilmiş bir kilim koltuğun arkasında ya da yatak başlığı olarak harikalar yaratabilir.
duvarda asılı kilim
Dekorasyonda kilim kullanımıyla ilgili farklı fikirler için serinin ilk yazısını okuyun
Söz konusu dekorasyon olduğunda son trendleri sizlere ulaştırmayı hedeflediğimiz Evimle Ben bloğumuzda dekorasyonda kilim kullanımı konusuna daha önce de değinmiştik. Bu yazıya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

  Dekorasyonda Farklı Kilim Kullanım Fikirleri – 1


Görseller: bhg.com