LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Kasım 2016

DEKORASYONDA KİLİM MODASI

Evinizin bir köşesinde unutulmuş, kullanmadığınız kilimleri gün yüzüne çıkarın. Bu sene çok moda olan otantik desenlerle bezenmiş kilimler gerek kendi işlevleri gerekse farklı kullanım alanlarıyla dekorasyonunuzun en dikkat çeken parçaları olmaya aday. İşte minderlerden masa örtüsüne, eski kilimlerinizi küllerinden doğuracak birkaç yenileme önerisi!


Kilimden Koltuk


Kaplamaları eskiyen koltuklarınızı kilimlerinizle kaplayın. Böylece hem koltuğunuz yenilenmiş hem de kullanmadığınız kilimler yeniden değerlenmiş oluyor. Yeni koltuklarınızdaki otantik kilim desenleri, dekorasyonunuzda oryantalizm esintileri oluşturacak.
kilim desenli koltuk


Kilimden Yer Minderi


Kilimlerinizi birkaç düzenlemeyle rahat yer minderlerine dönüştürebilirsiniz. Dekorasyonunuza renk ve hareketlilik katan bu yeni minderler kedinizin de favori şekerleme noktaları olacak.
kilim desenli yer minderi


Kilimden Sehpa Örtüsü


Yıllardır yerde serili olan eski Osmanlı kiliminin orta sehpanızın üzerinde nasıl görüneceğini hiç düşündünüz mü? Emin olun, kahve tonlarında birkaç aksesuar ve eski kiliminiz orta sehpa üzerinde harika bir uyum yakalayacak.
kilim desenli sehpa örtüsü


Kilimden Yastık


Eski kiliminizde küçük değişiklikler yaparak rahat ve dekoratif bir yastık elde edebilirsiniz. Böylece özellikle beyazın ağırlıklı kullanıldığı odalarda oluşan hastane havasını kilim yastıklarınızla kırabilirsiniz. Renkli kilim desenlerindeki minderler dekorasyonunuza yeni bir soluk getirecek.
kilim desenli yastık


Kilimden Merdiven Halısı


Koyacak yer bulamadığınız, dekorasyonunuza uymadığını düşündüğünüz kilimleri kesin, birleştirin, yeniden yaratın. İster tek bir parçadan ister birçok kilimi birbirine ekleyerek, dilediğiniz uzunlukta merdiven halıları oluşturabilirsiniz. Özgün desenlerle donatılmış merdiveniniz dekorasyonunuza otantik bir hava katacak.
kilim merdiven halısı


Kilimden Ev Bankı


Eski kiliminizi birkaç küçük dokunuşla kullanışlı bir ev bankına çevirebilirsiniz. İster yatak odanızda giyinirken ister evinizin antresinde oturup ayakkabılarınızı bağlarken kullanın, dilerseniz salonda televizyon izlerken ayaklarınızı uzatın. Yeni kilim bankınız evin her köşesinde işinize yarayacak.
kilim desenli bank

Evde Otantik Bir Hava Estirmek İstiyorsanız İşe Duvarlardan Başlayın


Eskiden duvarlara asılan duvar halılarını hatırlarsınız. Bu akım modern evlerde duvarda kilim deseninde bir tablo ya da kilimin kendisinin asıldığı versiyonlarıyla dekorasyonda kendine yer buluyor. Siz de seçeceğiniz bir kilimi duvarınıza asarak evinizde otantik bir hava estirebilirsiniz. Kilimin asılı olduğu duvarı kilimin renklerini vurgulayacak yumuşak bir sarı tonda boyayabilirsiniz. İsterseniz kiliminizle kendinize en yakın Filli Boya bayisine giderek kilimin üzerinden seçtiğiniz bir renkte de boya hazırlatmanız mümkün. Filli Boya Renxmatik sistemi istediğiniz her tonda duvar boyası elde etmenizi mümkün kılıyor. Bu tarafı hallettikten sonra evinizin genel görünümünde birkaç değişiklik daha yapmak isterseniz kendinizi her tarafta otantik aksesuarlar kullanmak zorunda hissetmeyin. Geniş yapraklı yeşil bitkiler otantik dekorasyon ve modern dekorasyon arasında güzel köprü kuran aksesuarlar. Evinizin geri kalanını istediğiniz şekilde dekore etmeye devam edebilirsiniz.
Görseller: Elledecor.com