LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DEKORASYONDA SIK YAPILAN HATALAR

Herkes kendini ait hissedeceği ferah ve huzurlu bir ev ister. Bu nedenle renklerden mobilyalara, aksesuarlardan küçük parçalara kadar her şeyin kusursuz olması için uğraşır dururuz. Evinin kusursuz olması için çaba harcarken bir türlü mükemmel uyumu yakalayamayanlardansanız, sizin için hazırladığımız dekorasyon hatalarını inceleyerek bazı dersler çıkarabilirsiniz.


Dekorasyonda aydınlatma konusunda sıkça hata yapılıyor. Aydınlatma sisteminizi seçerken evinizin aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurun. Tabii burada odanızın büyüklüğünü de gözardı etmeyin. Odanız büyükse büyük ve birden fazla aydınlatma aracı kullanın.


Katalogda görüp beğendiğiniz rengi evinizde kullanırken aynı tonu yakalayamıyorsanız, evinizin aldığı ışık miktarını ve aydınlatmayı hesaba katmadınız demektir. Bu nedenle odanızı boyayacağınız rengi seçerken öncelikle yaratmak istediğiniz tarzı sonrasında da ışık miktarını dikkate alın.


Aksesuar olarak kullanacağınız parçaları abartıya kaçmadan dengeli bir biçimde kullanın. Odalarınızda çok fazla aksesuar ya da dekorasyonla uyumsuz eşyalar kullanmamaya özen gösterin.


Sürekli yapılan hatalardan biri de yanlış halı seçimi. Kocaman bir salonda küçük halı kullanmak boşluk hissi yaratırken, küçük bir odada büyük halı kullanmak da odanızı daraltacaktır. Halı seçiminizi yaparken önceliğiniz odanın büyüklüğü olmalı.


Genellikle televizyon, şömine ya da manzaraya bakan pencereye göre odak noktasının seçildiği oturma odalarında vurgu yapmak istediğiniz eşyayı ihtiyaçlarınıza göre belirleyin. Televizyon izlemek yerine kitap okumayı tercih ediyorsanız odak noktanızda kütüphane olsun.


 


Görseller: http://neohl.com/