LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Popüler
03 Ocak 2019

Dekorasyonu ile aklınızı başınızdan alacak oteller

Bir tatil asla sadece bir tatil değildir. Çünkü tatile çıktığınızda aynı zamanda, evinizin konforundan ve alışılmışlığından uzaklaşıp algılarınızı ve duyularınızı bambaşka deneyimlere açmış olursunuz. İşte bu görsel deneyimlerin en güzeli de hiç kuşkusuz kaldığınız otelin size sunduğu mimari ve dekorasyon estetiğidir. Siz de kaldığınız otellerdeki renk uyumuna; mobilyalara, aksesuarlara kısacası dekorasyona dikkat edenlerdenseniz bu içeriğimiz çok ilginizi çekecek demektir!
Tiberio Palace / İtalyaİtalya’nın dillere destan güzellikteki Amalfi’deki Capri Adası’nda bulunan bu nostaljik otel dekorasyonu ile krallık döneminin ihtişamıyla 50’li yılların zarafetini birleştiriyor. Badem şekerini anımsatan pastel renkler ve birbirinden güzel pop art mobilyalarla döşenen otelin dekorasyonu ile ilgili dikkati çeken en önemli şeylerden biri ise Amalfi bölgesine ait çinili fayanslarla döşenmiş muhteşem banyoları.
Argos in Cappadoccia / TürkiyeKapadokya’nın kadim bölgesi Uçhisar’da bulunan ve kayaların oyulması ile inşa edilen dev bir konakta bulunan Argos in Cappadoccia, sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın en nefes kesici otellerinden kabul ediliyor. Taş duvarlara eşlik eden ve bölgenin yerel zanaatkarlarının elinden çıkan otantik mobilyaları dünyaca ünlü tasarımcılara ait parçalarla birleştiren Argos kesinlikle görülmeye değer.
Maison Moschino / İtalyaBu otelin her köşesinde moda dünyasından bir iz bulmak mümkün! Çünkü İtalya’nın moda kenti Milano’da yer alan ve 1800’lerden kalan neo-klasik bir tren garından dönüştürülen Maison Moschino, adından da anlaşılacağı üzere dünyaca ünlü moda tasarım devi Moschino’nun imzasını taşıyor. Toplam 65 odaya sahip olan ve her oda bambaşka bir temaya göre tasarlanan bu benzersiz otelde markanın baş tasarımcısı Rosella Jardin’in dokunuşlarına rastlamak mümkün.
Hotel Puerta America / İspanyaİspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan bu otel fütüristik tasarımı ile kendinizi bir uzay filminde hissettirecek kadar iddialı bir dekorasyona sahip. Nobel Mimari Ödülü’ne sahip ünlü mimar Zaha Hadid imzası taşıyan bazı odalarıyla Hotel Puerta America, minimalizmi adeta doruklarda yaşatıyor.
Ice Hotel / İsveçİsveç’in kuzeyindeki Jukkasjärvi kasabasında yer alan ve 1989’dan beri tüm dünyanın ilgi odağı olmayı başaran Ice Hotel, sadece dekorasyonuyla değil tüm konsepti ile başka hiçbir otele benzemiyor! Kutup bölgelerinde yaşayan yerlilerin evleri olan “iglo”lardan ilham alan ve devasa buz kütlelerinin oyulması ile inşa edilen bu otelde her şey ama her şey buzdan! Sadece odalardaki eşyalarla yetinmeyen Ice Hotel kurucuları, buzdan yapılmış sanat eserlerinin sergilendiği bir de sanat galerisi ile misafirlerini daha da şaşırtıyor.
Hotel Marqués de Riscal / İspanyaDekorasyonundan ziyade çılgın dış cephe tasarımıyla belki de bu anlamda dünyanın en iddialı 5 oteli arasına giren Hotel Marqués de Riscal, dünyaca ünlü mimar Frank Gehry’nin ilk ve tek otel projesi olarak da biliniyor. Bilbao’da bulunan Guggenheim ve Los Angeles’taki Walt Disney Konser Salonu da dahil pek çok yenilikçi ve fantastik esere imza atan ödüllü mimar, bu şahane otelde de tüm hünerlerini sergiliyor.