LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DEKORATÖRLERİN EN SEVDİĞİ RENKLER

Dekorasyon denince akla tabii ki ilk olarak renkler ve renk kullanımları geliyor. En iyi dekoratörler renkleri doğru bir şekilde kullanarak dekorasyonda harikalar yaratmayı başarıyor.

Dekoratörlerin en çok kullandığı renkler bizim için önemli ipuçları veriyor. Hepimiz ev dekorasyonu için bir dekoratörle çalışamayız, ama o dekoratörlerin verdiği ipuçlarından yararlanabiliriz.

Dekoratörlerin kullanmaktan zevk aldığı renkleri Filli Boya ile keşfedebilirsiniz!

 

dekoratorverenk 1

 

Ashley Whittaker – Turuncu

Dekorasyonda çok fazla mavi renk kullandığını söyleyen Ashley Whittaker, tamamlayıcı renk olarak turuncuyu tercih ediyor. Turuncunun dekorasyona fütüristik bir tarz kattığını belirten Whittaker, bu rengin odanıza capcanlı bir renk katacağından oldukça emin!

dekoratorverenk 2

Sheila Bridges – Kırmızı

Sheila’ya göre kırmızı rengi kullanmanın tek yolu mobilyalar ya da duvarlar değil. Vazonun içine yerleştireceğiniz kırmızı bir çiçek bile, odanıza güçlü bir vurgu kazandıracaktır.

 

dekoratorverenk 3

Marshall Watson – Gümüş rengi

Dekore ettiği odalar oldukça canlı ve renkli olan Watson, bu görüntüyü yumuşatmak için gümüş rengi aksesuarlardan yararlanıyor.

 

 

dekoratorverenk 4

 

Jamie Drake – Mercan rengi

Bu yılın trend renklerinden mercan rengi Jamie Drake’in de favori renklerinden. Drake bu rengi özellikle yastık ve minderlerde kullanmayı seçiyor. Drake’e göre mercan rengi, odalara romantik bir sıcaklık veriyor.

 

 

dekoratorverenk 5

 

Alexa Hampton – Mor

Alexa Hampton, renklerin çok fazla karıştırılmasından hoşlanmasa da tek bir renk konusunda istisna yapıyor: Mor! Hampton, morun tonlarını ve ametist rengini dekorasyona uyarlamayı oldukça seviyor.

dekoratorverenk 6Meg Braff – Mavi

Meg Braff, mavi rengi özellikle tekstil ürünlerinde kullanmaktan hoşlanıyor. Braff’e göre mavi renk, kullanıldığı her odaya keskin bir kontrast özelliği getiriyor.