LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
11 Temmuz 2018

Desenli Duvar Boyaları ile Hayal Dünyanızın Kapılarını Aralayın

Duvar boyama işi genelde zahmetli, stresli ve masraflı olarak algılansa da aslında işin içine biraz yaratıcılık ve el becerisi katarak çok uygun fiyatlarla şahane sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor. Desenli duvar boyaları tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor ve düz duvarlardan sıkılanlara sınırsız duvar tasarımlarıyla dolu bir dünyanın kapısını aralıyor. İşte duvar kağıdına göre çok daha pratik ve ekonomik bir alternatif olan desenli duvar boyaları ile yapabileceklerinizden bazıları:

Desenli duvar boyaları ile duvarlarınıza doku kazandırın


Desenli duvar boyaları ile yapılabileceklerin en başında dokulu duvar uygulamaları geliyor. Siz de bir duvarda ya da odanızın tüm duvarlarında şık dokular elde etmek istiyorsanız inci dokulu, varaklı, kumlu, metalik ya da dalgalı dokulu bir desenli duvar boyası tercih edebilirsiniz. Boyanızı zevkinize göre seçtikten sonrası ise tamamen yaratıcılığınıza kalıyor. Çünkü boyayı saten rulo yardımıyla iki kat uyguladıktan sonra ikinci kat kurumadan yüzeye istediğiniz deseni / dokuyu vermek mümkün oluyor. Bu aşamada desenli duvar boyası uyguladığınız duvarınıza; kelebek rulo, hışır naylon, güderi bez, efekt blok, efekt fırça ve hatta nemli sünger yardımıyla dilediğiniz doku ve deseni kazandırmak sadece birkaç dakika alıyor. Ayrıca el becerinize güveniyorsanız, desenli duvar boyaları ile birlikte kullanıldığında harika sonuçlar veren kendinden desenli rulolardan da yardım alabilirsiniz.

Maskeleme bantları ile harikalar yaratın

Duvarlarınızda geometrik şekiller veya çizgiler elde etmek için ille de duvar kağıdı kullanmak zorunda değilsiniz. Bu gibi desenleri uygularken ihtiyacınız olanlar birkaç rulo kalın maskeleme bandı, şeritleri düzgün çekmek için su terazisi, dilediğiniz renkte desenli duvar boyaları ve tabii ki boyayı duvara sürmek için bir saten rulodan ibaret. Şeritlerle süslediğiniz duvarlarınızda metalik ve mat renkleri bir arada kullanarak hoş ışık oyunları yaratabilirsiniz.

Desenli duvar boyaları ile stensil dünyasına yelken açın
Stilinizi vurgulayacak cesur duvar renkleri için tıklayın !Desenli duvar boyaları ile en pratik uygulanan desenlerden biri de stensil yani şablonla verilen desenlerdir. Bu tip bir duvar stili elde etmek için, hobi malzemeleri ve yapı marketlerden kolayca temin edeceğiniz, dilediğiniz desene sahip bir stensili su terazisi ile duvara sabitleyerek içini boyamak yeterli oluyor. Ancak eğer tek bir figür değil de sürekliliği olan bir desen elde etmek istiyorsanız, öncelikle stensilinizi duvarın merkezine yerleştirerek desenin çıkış noktasını belirmeniz gerekiyor. Daha sonra tüm desenleri uç uca ekleyerek boyamak suretiyle, duvar kağıdını aratmayacak bir görünüm elde edebiliyorsunuz.