LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
05 Ağustos 2018

Dış Kapınızın Rengi Kişiliğiniz Hakkında Küçük Tüyolar Veriyor

Bir evin dış kapısı, o evin içinde yaşayanlar hakkında en kısa özettir. Hatta Fas, Tunus ve Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinde evlerin dış kapılarına öyle önemli bir anlam yüklenmiştir ki, sadece bir evin dış kapısına bakarak o evde yaşayanların mesleklerini; mensup olduğu aileleri ve hatta maddi durumlarını tahmin etmek mümkündür.

Ancak uzmanlar, göre evlerin dış kapılarının kişilerin sosyal statülerinin yanı sıra o evde yaşayan insanların kişilikleri hakkında da önemli ipuçları verdiğini düşünüyorlar. Peki aynı zamanda “dış dünyaya açılan kapılarımız” olan dış kapımız kişiliğimiz hakkında nasıl böyle tüyolar verebiliyor dersiniz? Cevap basit: Renklerle!

Siyah: Güçlü, asil ve zevk sahibi


Eğer dış kapınızın rengi siyah ya da koyu antrasit ise muhtemelen güçlü, kendi içinde kuralları olan ve ne olursa olsun bu kurallara riayet etmeye çalışan kararlı birisiniz demektir. Ayrıca dış kapıda kullanılan siyah renk, asaleti ve o evde yaşayanların sahip oldukları ince zevkleri de temsil eder.
Birbirinden güzel dış kapı renkleri için tıklayın.

Beyaz: Sade, naif ve köklerine bağlı
Evinizin dış kapısında beyaz rengi tercih ediyorsanız eski Yeşilçam filmlerindeki karakterler kadar naif ve geleneklerine bağlı bir yapınız var demektir. Dürüstlüğe ve şeffaflığa her şeyden daha fazla önem vermeniz ve daima iyiliğe inanmanız sizi siz yapan özelliklerin başında gelir.

Mavi: Güvenilir ve dışa dönük


Dış kapısında mavi renk kullanılan bir ev görürseniz bilin ki o evin kapısı herkese açıktır! Çünkü mavi rengi seven insanlar sosyal hayatlarında her daim aranan ve yokluğu hissedilen kimselerdir. Ayrıca misafir ağırlamayı çok seven bu kişiler güvenilir olmalarıyla da çok sayıda arkadaşa sahiplerdir.

Yeşil: Sessiz, sakin ve yatıştırıcı


Yeşil renk her zaman dinginliğin, sükunetin ve huzurun rengi olarak kabul edilir. Bu yüzden evinin dış kapısında yeşil tonlarını tercih edenler için de “kötü gün dostu” veya “sığınılacak bir liman” benzetmesini yapmak çok da abartılı olmaz. Çünkü yeşili hayatının merkezine koyan insanlar kendi iç huzurları sayesinde daima diğer insanlara da iyi gelirler.

Mor: Gizemli ve mistik
Spiritüel güçlerin ve altıncı hissin rengi mor rengi eğer bir evin dış kapısında görüyorsanız, o evin sahibi muhtemelen sezgilerinde yanılmayan ve sahip olduğu ilginç aura ile etrafındakileri her daim etkileyen biridir. Gizemlerle dolu mor insanlarının ayrıca rüyaları ve öngörüleri de oldukça güçlüdür.

Natürel ahşap rengi: Nostaljik ve rahatına düşkün


Bu tarz bir dış kapısı olan evlerde yaşayan insanların favori sözü büyük ihtimalle “Bırak dağınık kalsın”dır! Çünkü bu insanlar zamanın izlerini silmekten, yaşanmışlıkların üzerini örtmekten ve yenilenmek için ekstra efor harcamaktan hiç mi hiç hoşlanmazlar. Çünkü onlar için esas güzellik aidiyet duygusunda saklıdır.