LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DIY LAMBALAR

Aydınlatma aksesuarları çoğu zaman dekorasyonun en önemli parçası olabiliyor. Özenle dekore ettiğiniz odalarınız aydınlatma aksesuarı nedeniyle göze hoş görünmeyebiliyor. Sorunsuz bir dekorasyon yaratmak için bütçenize zarar vermeden istediğiniz lambayı kendiniz de yapabilirsiniz. 1Dantel lambaÇeyiz sandığından dantelleri çıkarmanın tam sırası! Şişirdiğiniz bir balonu dantellerle kaplayın. Tutkalla dantel örtüleri balona ve birbirine yapıştırın. Kuruduğuna emin olduğunuzda balonu patlatın. Vintage tarzdaki odanıza çok yakışacağını göreceksiniz.

2Rustik lambaDikdörtgen bir ahşap platforma ampulleri yerleştirebileceğiniz üç delik açın. Ampulleri cam bir kavanoza koyarak da lambanızı farklı bir hale getirebilirsiniz. Ahşap lambayı tavana asmak için metal zincirler kullanabilirsiniz.

3Kâğıt lambaBu şirin lamba için silikon tabancası, yuvarlak kâğıt lamba ve cupcake kâğıtlarına ihtiyacınız var. Cupcake kâğıtlarının marketlerde satıldığını hatırlatalım. Cupcake kâğıtlarını kalem yardımıyla külah haline getirin. Silikonla kâğıtları birbirlerine yakın olarak kâğıt lambaya yapıştırın.

5Eski şişelerden lambaKristal ya da renkli şişeleri atmak yerine lambaya çevirebilirsiniz. Şişelerin tabanlarını camcılarda kestirin ve içine ampul yerleştirin. Birden fazla şişe lambanızı daha güzel gösterecektir.

4Filmlerle lambaSıradan bir cam abajur bulun ve eski fotoğraf filmlerini camın üstüne tutkalla yapıştırın. Lamba loş bir ışık vereceğinden bu aydınlatma aksesuarını sadece dekoratif amaçlı kullanabileceğinizi unutmayın.