LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DOĞANIN RENKLERİNDEN ESİNLENEN KALİFORNİYA EVİ

 ABD'nin batı sahilinde yer alan Kaliforniya'nın doğal güzelliklerini ve okyanus manzarasını bilmeyen yoktur herhalde... Birçok ünlünün de evinin bulunduğu Kaliforniya sahili gösterişli ve lüks villalara ev sahipliği yapıyor. Bu defa size görkemli bir tasarım sunmak yerine, sıradan ve samimi bir Kaliforniya evini anlatacağız.

İç ve dış tasarımında güneş tonlarıyla okyanus esintilerinin kullanıldığı Kaliforya evleri, görenlere sıcak bir atmosfer sunuyor. Doğanın renklerinden esinlenerek tasarlanan bu evlerin salonunda canlı ve enerjik renkler kullanılırken, yatak odasında kontrast renklerle yapılan eklektik tasarımlar ön plana çıkıyor. Genel olarak turuncu mavi kontrastlığının hâkim olduğu bu evde tezatlık aksesuarlarla sağlanıyor.

Klasik ve vintage esintilerini de gördüğümüz bu evin dekorasyonunda kullanılan taze çiçekler insanda bahar ve tazelik duygularını uyandırıyor. Bahçe dekorasyonunda sarmaşık ve güller kullanılan bu evin göze çarpan bir diğer özelliğiyse dış mimarisinde taş kullanılması. Tropikal iklimin hâkim olduğu Kaliforniya'da evi serin tutması için taş duvarlar tercih ediliyor.

Siz de dekorasyonunuza doğanın renklerini taşımak istiyorsanız, Kaliforniya evinin basit ve şık tasarımını uygulayabilirsiniz.

 

kaliforniya_evi_1

 

kaliforniya_evi_2

 

kaliforniya_evi_3

 

kaliforniya_evi_4

 

kaliforniya_evi_5

 

kaliforniya_evi_6

 

kaliforniya_evi_7

 

kaliforniya_evi_8

 

kaliforniya_evi_9

 

kaliforniya_evi_10

 

kaliforniya_evi_11

 

 

Görseller: http://www.housebeautiful.com/