LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Kasım 2016

DOĞUM GÜNLERİ İÇİN PARTİ SÜSLERİ

Çocukların doğum günlerini iple çekmesinin bir nedeni hediyelerse bir nedeni de evde vereceğiniz parti. Onlar için bayram havasında geçen bu günü biraz daha şenlendirmeniz mümkün. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz parti süsleriyle çocukların neşesine neşe katabilirsiniz. Hemen basit malzemelerle yapılabilecek süslerimize geçiyoruz.

Balondan Dondurma Külahları


Çocukların dondurmadan daha çok sevdiği bir şey bulmak gerçekten zor. Şimdi bu bilgiyi uçan balonlarla birleştirin, bakalım ortaya ne çıkacak? Tabii ki dünyanın en sevimli ve pürüzsüz dondurma külahları! Gerekli malzeme: rengârenk balonlar, külah yapımında kullanacağınız kartonlar, yapıştırıcı ve biraz helyum gazı.
balondan dondurma külahları

Puantiyeyle Kaplı Duvarlar


Duvarları biraz renklendirmek istiyorsanız rengârenk puantiyeler kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde kartonlar seçin ve kesmeye başlayın. Duvarlarınıza zarar vermemek için hafif bir hamur yapıştırıcı tercih edin.  
Puantiye duvar süsü

Günün Menüsünü Dekorasyonda Kullanmak


Çocukların dört gözle bekledikleri şeylerin başında içecekler ve pasta geliyor. Onları fazla merakta bırakmayın ve görebilecekleri yere kendi hazırladığınız kocaman bir menüyü asın. Menünüzün havalı görünmesini istiyorsanız şimdiden kaligrafi çalışmalarına başlayın.
Günün menüsü kaligrafik tasarım

Boncuk Şekerlerle Masanızı Süsleyin


Yiyeceklerin durduğu masayı ilgi odağı haline getirmek istiyorsanız ortamı biraz hareketlendirmeniz gerek. Ortası delik renkli şekerlerden yapacağınız büyük bir kolyeyi masa örtüsüne iliştirin. Doğum gününe gelen çocuklar masanın etrafından ayrılmayacaklar, tıpkı çiçeklerin etrafında uçan balarıları gibi.
Şekerden Masa Süsü

Kurdele Kaplı Fenerler


Aydınlatma için kullanacağınız fenerleri kurdelelerle süslemeye ne dersiniz? Bu sayede ışığın rengini daha sıcak bir tona çekebilir, misafirlerin neşesine neşe katabilirsiniz. Hemen kurdelenizin rengini seçip işe koyulun.
 Kurdele Kaplı Fener

Bıyıklı pipetler


Çocukları daha fazla eğlendirecek bir şey bulmak zor. Pipetlerine iliştirilmiş pala bıyıklarla oynamaya dalıp içeceklerini bile unutacaklar. Siyah bir kartona bıyık çizip ortasına pipet çapında bir delik açın. İşte bitti bile.
 Bıyıklı Pipet

Misafirlerinizi yepyeni boyanmış duvarlarla karşılayın


Eskiden beri özel günler evin duvarlarını boyamak konusunda etken zamanlar oldular. Evde misafirlerin artacağı bayramlar, yeni bir doğum, nişan, düğün ve hatta son yıllarda daha özenle kutlanan doğum günleri evde boya badana yapmak için motivasyon oluyor. Evde bir doğum günü partisi verecekseniz misafirlerinizi yeni boyanmış duvarlarla karşılamak harika bir hazırlık olacaktır. Dekorasyon trendleri ve boya teknolojisi hızla gelişiyor ve klasikleşmiş renklerin yanı sıra farklı renk tonlarını kullanmamıza imkân tanıyor. Dünyaca ünlü tablolardan ilham alıp istediğiniz bir Renxmatik bayisinde giderek tonu tonuna istediğiniz rengi elde edebilirsiniz.


http://renxmatik.filliboya.com
 


(Görseller: http://www.marthastewart.com, http://www.hgtv.com/ )