LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DÜNYANIN EN YARATICI MASALARI

Masa denilince zihninizde canlanan ilk görüntüyü bir kenara bırakın. Şimdi göreceğiniz masalar yaratıcı birer eser niteliğinde. İşlevselliği elden bırakmayan bu tasarımlar aynı zamanda sıradışı bir görsellik sunuyor.

1

Cam nehir masa

Mobilya tasarımcısı Klassen, ortasından cam geçen ahşap mobilyalar üretiyor. Pasifik Okyanusu’nda yaşayan ve ilhamını buradan alan Klassen her parça için eski ağaç kullanıyor. Tasarımcının heykeltıraş titizliğiyle ürettiği bu ahşap masa eşine az rastlanır türden.

2

Salıncak masa

Tasarımcı Christopher Duffy’nin ürettiği salıncak oturakları olan masa farklı bir deneyim vadediyor. Şık bir platform üzerine oturtulmuş masada 8 adet asılı sandalye bulunuyor. Ceviz ağacından yapılan masanın platformu için kullanılan malzemeyse hafif metaller.

3

Ay masa

Tasarımcı Liane Yaroslavsky şairlere, âşıklara ilham kaynağı olan Ay’ın kendisini de etkilendiğini itiraf ediyor. Buradan hareketle tasarladığı masa, yüzeyindeki kraterlerle Ay’ın minimal halini evlere taşıyor.

4

Işıldayan geometrik masa

Amerikalı tasarımcı John Foster geometrik şekilleri parlak bir masada birleştiriyor. Tamamen camdan yapılan masa ışığı yansıtarak yerde ve duvarlarda rengârenk şekiller oluşturuyor.

5

Çikolata masa

Tasarımcı Matheww Robinson geleneksel marangozluk tekniklerini yenilikçi bir bakış açısıyla birleştiriyor. Açık renk dümdüz bir masanın bir köşesinden koyu kahve inen damlalar çikolatayı çağrıştırıyor. Damlalardan biriyse masanın dördüncü ayağını oluşturuyor.

 

Görseller: stumbleupon.com