LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
25 Ağustos 2017

Dünyanın Farklı Yerlerinden Rengarenk Yatak Odaları

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? Evini dekore eden herkesin aklına gelen ilk soru budur. Aslında yatak odası dekorasyonunun tek bir formülü yok. Önemli olan odanızın sizin zevkinize hitap etmesi, tabii bir de huzurlu ve konforlu olması. Eğer yatak odanızı dekore etmek için biraz ilhama ihtiyaç duyuyorsanız, bu yazımızda sizin için derlediğimiz fikirleri değerlendirebilirsiniz.


Sıcak ve Samimi Duvar Renkleri


yatak odası dekorasyonuı

Yatak odası dekorasyonu bir bütündür. Bu bütünün en önemli tamamlayıcısı ise duvar renkleridir. Yatak odanızda sıcak, samimi ve gösterişli bir atmosfer elde etmek istiyorsanız, renklerin gücünden yararlanabilirsiniz. Kadife benzeri mat bir çikolata rengi, istediğiniz etkiyi rahatlıkla yaratacaktır. Bu renk, solgun yeşillerle ve turuncularla çok yakışır. Doğru ahşap mobilyalar ya da yatak başlığı, bu rengin kasvetli bir ortam doğurmasının önüne geçer. Sonuç olarak mekanınız tam bir dinlenme odası haline gelir.


Nordik Tasarımlar


yatak odası dekorasyon fikirleri

Kuzey Avrupa’nın soğuk temasını, kendi yatak odanızda son derece sıcak bir hale getirebilirsiniz. Son dönemin yatak odası dekorasyon fikirleri, Kuzey Avrupa tasarımlarının öne çıkmakta olduğunu gösteriyor. Açık mavi duvarlar, 19. yüzyıl etkisi taşıyan mobilyalar ve antika değeri taşıyan biblolar… Böyle bir tasarımı kendi yatak odanızda uygulayabileceğiniz gibi evinizin genç odalarında da kullanabilirsiniz.


Basitlikten Doğan Zarafet


özel yatak odası tasarımları

Harika bir dekorasyon için çok fazla çaba göstermeniz, büyük paralar harcayarak özel yatak odası tasarımları yaptırmanız gerekli değil. Küçük detaylar, basit dokunuşlar size dilediğiniz konforlu ve sıcak ortamı sunacaktır. Ahşap bir tavan, soluk mavi duvar renkleri, şık ve sade dekoratif öğeler yeter de artar bile.


Retro Stil


yatak odası dekorasyon örnekleri
Süslü kalıplarla çerçevelenmiş bir kral boyu yatak köşesi, yatak odanızda güçlü bir tasarım oluşturmak için birebir. Detayların gücüne inanarak stil sahibi ve iddialı bir tasarım elde edebilirsiniz. Duvar renkleri ile uyumlu yastık takımları, açılı yan masalar ve sade dekoratif aksesuarlar gördüğümüz en güzel yatak odası dekorasyonu örnekleri arasında.

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri


küçük yatak odası dekorasyon fikirleri

Zevkinize uygun güzel bir yatak odasının çok büyük olmasına gerek yok. Eğer yatak odanız geniş bir alana yayılmış değilse, küçük yatak odasına pratik çözümler imdadınıza koşar. Doğru yatak başlığı, yatak odanızı küçültmeden stil sahibi bir dokunuş sağlar. Üstelik yatak başlığınızı kendiniz bile yapabilirsiniz. Mesela koltuk yastıklarınız için yapılmış kumaşın fazladan olan kısmını kullanabilirsiniz. Komodinlerinizin düzenlemesine biraz simetri katarak dekorasyon dergilerinden çıkmış gibi görünen bir yatak odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.


Görseller: marthastewart.com