LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Ağustos 2017

Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri

Eskimiş duvar renkleri, dağınık dolaplar ve düzgün çalışmayan musluklar, yorgun banyolarınıza yeni bir görünüm kazandırmanızın zamanının geldiğini gösteriyor. Banyonuzu güncellemenin pahalı bir iş olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa çok uygun fiyatlı ipuçları ile banyonuza canlılık kazandırabilirsiniz.


Yeni bir dekoratif boya ya da duvara asacağınız Vintage görünümlü bir ayna, banyonuzun görünümünü tamamen değiştirebilir. Birkaç basit organizasyon hilesi ile banyo dolaplarınız tüm dağınıklıktan hemen kurtulabilir. Karşınızda eski bir banyonun güncellenmesi için uygulanabilecek 10 düşük bütçeli ve kolay dekorasyon önerisi!


banyo dekorasyon önerileri

Aksesuar Ekleyin


Parlak bir ayna, taze çiçekler veya güzel bir duvar tablosu; banyoya aksesuar eklemenin kolay yollarıdır. Birkaç dekor öğesi yalnızca alanınızın görünümünü iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda her gün kullanılan banyonuzda sakin ve sıcak bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Dekoratif aksesuarlar için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Kavanozlar, mumlar ve vazolar da banyonuza yeni bir görünüm kazandırmak için yeterli.


Aydınlatmayı Güncelleyin


İyi tasarlanmış ve işlevsel bir banyoda kaliteli aydınlatma son derece önemlidir. Kristal avizeler, makyaj ışıkları ya da duvar aplikleri banyonuzu ışıklandırmak için kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. Dekoratif bir lamba ekleyerek ya da mevcut aydınlatma armatürlerinizi değiştirerek banyonuzda hızlıca bir yenileme yapabilirsiniz. Şık bir banyo dekorasyonu görünümü için aydınlatma öğelerini nasıl monte edeceğinizden emin değilseniz, bir profesyonelden destek alabilirsiniz.


aydınlatma

Donanımı Tazeleyin


En önemli banyo dekorasyon öğelerinden olan kancaları, topuzları, kapı kulplarını ve muslukları güncelleyerek banyonuzda bambaşka bir görünüm yaratabilirsiniz. Stilinize uyan donanımları seçin ve tüm armatürlerin birbiriyle eşleştiğinden emin olun.


Renklerle Oynayın


Farklı boya renkleri, bütçe dostu dekorasyon makyajlarındandır. Yeşil, mavi ya da sarı gibi farklı duvar renkleri kullanarak banyonuzun görünümüne canlılık kazandırabilirsiniz. Tüm duvarları boyamak sizin için masraflı ve fazla iddialı ise, yalnızca bir duvarınızı boyayabilirsiniz. En iyi boya deneyimini yaşamak, kendi özel boya renginizi elde etmek ve boya fiyatları ile ilgili bilgi almak için adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ni ziyaret edebilirsiniz.


duvar renkleri

Organize Olun


Banyonuzu düzenlemek gözünüze zor bir iş gibi görünebilir. Ancak sadece dağınıklıktan kurtulmak bile banyonuzun havasını tamamen değiştirecektir. Ekstra saklama alanı oluşturmak için kutulardan, sepetlerden ve raflardan yararlanabilirsiniz. Dolap özelliği olan bir ayna alarak lavabonun altındaki ya da çamaşır makinesinin üstündeki tüm dağınıklıktan kurtulabilirsiniz.


Yeni Bir Duş Perdesi Edinin


Duş perdeleri hızla kararıp bakteri oluşturabilir. Eski, kirli perdenizi temiz bir duş perdesi ile değiştirerek banyonuzu anında değiştirebilirsiniz. Dergilerde ya da internette banyo dekorasyon örnekleri araştırması yaparak sezon trendi duş perdelerine göz atabilirsiniz. Banyonuza gerçekten kişisellik kazandırmak istiyorsanız, yeni banyonuzun görünümünü tamamlamak için istediğiniz renk ve desende özel bir duş perdesi yaptırabilirsiniz.


Spa banyo dekorasyonu

Spa Benzeri Bir Atmosfer Yaratın


Banyonuz uzun bir günün ardından dinlenmek için kaçabileceğiniz bir yerdir. Lavanta veya vanilya mumları gibi sakinleştirici kokular ekleyerek banyonuzu kişisel bir ev Spa’sına dönüştürebilirsiniz. Spa benzeri banyo dekorasyonları, tüm günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmanızı sağlayacaktır.


Duş Başlığınızı Değiştirin


Duşunuzdaki su basıncının yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, duş başlığınızı değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. Duş başlığını güncellemek, banyo dekorasyon fikirleri içerisinde en işlevsel ve kolay yollardan biridir.


banyo dekorasyon modelleri

Kişisel Bir Dokunuş Ekleyin


Çerçeveli resimlerinizi, en sevdiğiniz dergilerinizi ve temel güzellik ürünlerinizi banyonuzda sergilemekten korkmayın. Kişisel dokunuşlar, banyonuza o hep istediğiniz ev hissini getirebilir. Üzerinde isminizin baş harflerinin yer aldığı havlular, tatillerinizde aldığınız süs eşyaları ya da deniz kabukları gibi banyo malzemeleri, en az bütçe ve efor ile banyonuza kişisel bir çekicilik kazandırabilir.


Havlu ve Paspaslarınızı DeğiştirinHavlu ve paspaslarınızı uzun süre boyunca lekelerden ve eskimekten kurtaramazsınız. Yeni havlular ve paspaslar banyonuzda yapabileceğiniz düşük maliyetli bir güncellemedir. Sade bir görünüm için beyaz el havluları ya da banyonuzun temasını tamamlayacak renkli banyo dekorasyon modelleri tercih edebilirsiniz.Görseller: marthastewart.com