LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

DUVARLARINIZDA RAFLARA YER ACIN

Önceleri kapalı kapaklar ardında gizlenmek zorunda kalan raflar dolaplardan çıktı ve dekorasyon dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Raflar, her türlü eşyanızı saklamak, sergilemek ve düzenlemek için en iyi fikirdir. Üstelik, çok kullanışlı ve düşük maliyetli olmalarının yanı sıra çok da güzel görünüyorlar. Raflar ya da açık kitaplıkları mutfaktan salona evinizin birçok odasında kullanabilirsiniz. En yaratıcı raf kullanımlarını sizin için derledik.Odanızı bölünEvinizdeki odalardan birini zahmetsizce iki ayrı alana ayırmak için açık bir kitaplıktan faydalanabilirsiniz. Bu fikrin en güzel tarafı, odanızı ikiye ayırırken ışık akışını bölmemesi.

Bu kullanımın bir benzerini salonlarda görmüş olabilirsiniz. Salonların oturma ve yemek alanlarını birbirinden ayırmak için zaman zaman alçak kitaplıklar kullanılır. Siz de odanızın tamamını bölmek istemezseniz yarım kitaplıkları tercih edebilirsiniz.Düzenleyin ve kaldırınEvinizdeki eşyaları kaldırmak ve saklamak için raflardan iyisi yoktur. Raflar çalışma odaları için de birebirdir. İyi monte edildikleri sürece raflar büyük yükleri kaldırabilir. Özellikle evinizde bir çalışma alanınız varsa ya da daha iyisi, evinizde bir çalışma alanı oluşturmak istiyorsanız rafları mutlaka değerlendirin deriz.

Rafların sıklıkla kullanıldığı bir başka yer mutfaklardır. Tabak çanakları kaldırmak için kullanılmış bu raflar hem çok kullanışlı hem de mutfağa müthiş bir hava katmış. Baharatlar, kavanozlar ya da bardaklar... Raflar mutfağınızdaki birçok eşyayı ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.Koleksiyonunuzu sergileyinEn sevdiğiniz fotoğraflar, çerçeveler ya da sanat eserlerini sergilemek için de rafları kullanabilirsiniz. Siz de evinizdeki uygun bir duvara burada olduğu gibi boylu boyunca bir raf kurabilir ve üstünde duvar süslemelerinizi sergileyebilirsiniz.

Rafların en yaygın kullanımı aslında belli bir koleksiyonu sergilemektir. Eski fotoğraf makinelerinden ananenizden kalma çay takımına kadar biriktirmeyi sevdiğiniz, sizin için anısı olan ya da sahip olmaktan gurur duyduğunuz eşyalarınızı raflara dizebilirsiniz.

Son olarak, raflarınızın sanki koleksiyonunuz bir parçasıymış gibi görünmesi için raflarınızın olduğu duvarı farklı bir renkle boyayabilirsiniz. Buradaki duvarda kullanılan koyu renk, ahşabın doğal rengiyle muhteşem bir uyum içinde. Bu uygulama, rafların ve süslemelerin adeta daha göz alıcı görünmelerini sağlamış.Umarız bu fikirler size de ilham vermiştir.

(Görseller: Mspaintart.com, freshome.com)