LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Aralık 2016

DUVARLARINIZI KİŞİSELLEŞTİRİN

Duvarlarınızı sevdiğiniz renklere boyamakla yetinmeyip biraz daha hareketlendirmeye ne dersiniz? Karakterinizi ve kişisel estetik anlayışınızı yansıtan iç mekânlar tasarlamak o kadar da zor değil. Son zamanlarda duvarlarda en çok gördüğümüz yaklaşımların başında geometrik kolajlar geliyor. Geometrinin keskin hatlarını duvarlarınıza taşımak için yalnızca doğru renklere ve biraz zamana ihtiyacınız var. Bu konuda size ilham verebilecek örneklere bakmadan işe girişmeyin elbette.

Duvarları üçgenlerle donatın


Farklı boyutlardaki üçgenleri duvarlara taşıyıp dinamik bir görüntü yakalayın. Yerleştirdiğiniz şekillerin bir ağırlık merkezi etrafında toplanmasına dikkat edin. Bu şekilde duvarın görüntüsü gözünüzü de zihninizi de yormayacak.

beyaz duvara yeşil üçgen desenei

Dinamik malzemeler kullanın


Duvarınızı yakın zamanda boyadınız ya da yeniden boyamaya kıyamayacağınız ahşap kaplamalarınız var. Hiç dert değil. Geometrik desenler içeren posterleri, resimleri ve fotoğrafları duvarınıza asabilirsiniz. Hem duvarın kendi dokusunu bozmamış olursunuz hem de istediğiniz yeniliği yakalayabilirsiniz.

duvarda asılı geometrik desenli fotoğraflar

Evin mimarisinden faydalanın


Tüm yüzeylerin tek bir renge boyandığı evlerde birçok oyunlu detay arada kaynayıp gidiyor. Merdivenleri, duvarları ve sütunları farklı renklere boyayarak minimal değişikliklerle büyük farklar yaratabilirsiniz.

yarı siyah yarı beyaz duvar boyası

Tek rengin gücünü keşfedin


Tek rengin farklı tonlarını kullanacağınız monokrom bir boyama ile sade ama güçlü bir görüntü elde edebilirsiniz. Grinin farklı tonlarını geometrik bir şekilde kullanmak inanılmaz sonuçlar verecek.

geometrik şekillerle boyalı duvar

Canlı mozaiklere göz atın


Mozaik ve vitraylarda yüzlerce yıl boyunca canlı renklere yer verildi. Bu geleneği evinize taşıyabilirsiniz. Ana renklerin canlı tonlarını farklı boyutlardaki geometrik şekilleri oluşturmak için kullanın.

mozaik kolon kaplaması

Arı peteklerinin kusursuzluğunu yansıtın


Doğadaki en mucizevi şekillerden biri düzgün altıgen formu. Arı peteklerinin mimarisinin temelini oluşturan bu forma duvarlarınızda yer verin. Kontrast renkleri kullanarak duvarınıza arı petekleri kondurun. Yakalayacakları uyum sizi şaşırtacak.
Duvarlarınızı kişiselleştirirken Filli Boya Renxmatik kartelasındaki birbirinden farklı renklerden yardım alın.
petek duvar döşemesi

Duvar için desenlere karar verirken duvar renklerine de göz atın


Renkler ve desenleri bir arada hayal etmek, renk uyumu yakalamak için iyi bir yol olacaktır. Küçük geometrik desen uygulamasıyla büyük geometrik desenlerde kullanılacak renkler birbirinden olacaktır. İhtiyacınız olan renkler hangileri olursa olsun, tam olarak istediğiniz renk tonlarında duvar boyası alabileceğiniz boya bayiileri listesi burada.

Görseller: freshome.com, houzz.co.uk