LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

DUVARLARINIZI SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜRECEK FİKİRLER

Sıkıcı ve düz renkleri bir kenara bırakın! Duvarlarınızı bir tuval gibi kullanarak farklı şekil ve renklerde boyayabilir, evinize hareket kazandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Filli Boya Renxmatik ile evinize en uygun renkleri bulmak.

sanateseriduvarlar_1

Renkli dalgalar

Düz çizgilerin yerine dalgayı andıran farklı şekiller kullanın. Oldukça dikkat çekici bu boya tekniğiyle iki renk ve daha fazlasını duvarlarınıza taşıyabilirsiniz.

sanateseriduvarlar_2

Soyut çizgiler

Klasik çizgilerden kurtulun ve duvarlarınıza içinizden geldiği gibi şekil verin. Yemek odanızın, oturma odanızın ya da bebek odasının bir bölümünü soyut çizgilerle şekillendirerek fark yaratabilirsiniz.

sanateseriduvarlar_3

Tipografik desenler

Evinizi kişiselleştirmek istiyorsanız en doğru yöntemlerden biri duvarlarınızda tipografik desenlere yer vermek. Odanızda dilediğiniz mesajı da vermeniz mümkün. Antre duvarına büyük bir “hoş geldin” yazmak gibi.

sanateseriduvarlar_4

Düz çizgiler

Modası asla geçmeyen ve oldukça kolay olan düz çizgi tekniğiyle odalarınıza farklı bir atmosfer kazandırabilirsiniz. Ancak biz bir adım daha ileri gitmenizi öneriyor ve çizgili duvarlar yaratırken iki yerine üç ya da daha fazla renk kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

sanateseriduvarlar_5

Ombre tekniği

2014’ün vazgeçilmezi ombre tekniğiyle henüz tanışmadınız mı? Ombre tekniği bu yıl saçlardan tırnaklara, ev tekstilinden giysilere her alanda karşımıza çıktı. Renk geçişleriyle farklı bir görüntü yaratabileceğiniz ombre tekniğini bir boya ustasından yardım alarak yapmanızı öneririz.

sanateseriduvarlar_6

Renk blokları

Güçlü renkler kullanmaktan asla çekinmeyin. Tek bir duvarda birkaç rengi kombinleyerek odanızın oldukça eğlenceli ve benzersiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız her rengin etrafına beyaz bir çerçeve çizmeniz renkleri daha da öne çıkaracaktır.

Görseller: www.homedit.com