LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EN AKILLI PENCERELER

Evlerin dış dünyaya açıldığı noktalar olan pencereler her ev için ayrı önem taşır. Kullanacağınız eski model pencereler evinize hoşluk katabilir. Ancak pencerelerinizi yeni teknolojinin kullanıldığı seçeneklerle değiştirmeniz durumunda birçok avantaj elde edebilirsiniz!



Kuşları izleyin



Kuşların en sevdiği duraklarından biri pencerelerdir. Eğer kuşları izlemekten keyif alıyorsanız, pencerelerinize “Ornilux Cam” taktırabilirsiniz. Özel bir filtreleri olan bu tür camlar, odanızın dışarıdan görünmesini de engeller. Böylece pencerenize konacak olan kuşlar sizi göremeyeceği için orada uzun bir süre kalacak ve siz de onları keyifle gözlemleyebileceksiniz.



Enerji tasarrufu



Solar pencerelerin yakın bir gelecekte tüm evlerde kullanılması bekleniyor. Bu teknolojiyle güneşten alınan enerji kendi iç sisteminde depolanıyor. Daha sonra bunu elektrik enerjisine çeviren solar teknoloji sistemi, evinizin aydınlatılmasındaki enerji ihtiyacınızı karşılamaya fazlasıyla yetiyor.



Hızlı filizlenme



Pencerelerden minimini bir bahçe yaratmak son dönemde oldukça revaçta.  Peki, pencerelerinizi sevimli gösteren ve bir anlamda dekor olarak da kullanabileceğiniz bitkilerinizi daha sağlıklı yetiştirmek için özel pencere sistemlerinin bulunduğunu biliyor muydunuz? Güneş ışığını doğrudan yansıtan bu sistem sayesinde bitkileriniz ihtiyaç duydukları vitaminleri kolayca alabilir ve uzunca süre canlılıklarını da korumaya devam ederler.



Uzaktan sistem



Günümüzde WiFi özelliğinin kullanıldığı yeni teknolojili film türleri de bulunuyor. Pencerenize taktıracağınız bu tür filmleri mobil cihazınızla uzaktan dahi kolayca kontrol edebilirsiniz. Bu teknolojiye sahip filmleri dilediğiniz zaman elinizin altındaki akıllı telefonunuzu kullanarak saydam, yarı saydam ya da kapalı hale dönüştürebilmeniz mümkün.