LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
06 Aralık 2017

En Güzel Mavi Odalar

Mavi dekorasyon hiçbir zaman demode olmaz! Mavinin birbirinden farklı binlerce tonu, kendiniz için en uygun rengi seçmenize yardımcı olur. Maviyi duvarlarınızda kullanabilir, mobilyalarınızı mavi renkte seçebilir ya da mavi dekoratif aksesuarlar kullanabilirsiniz. İçeriğimizde sizin için derlediğimiz mavi odalardan ilham alarak, siz de çok sevdiğiniz bu rengi kendi evinizde kullanabilirsiniz.


Gri Mavi Tonları


mavi dekorasyon

Mavi öyle bir renktir ki, çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin pek çok kişinin favorisidir. Mavinin sakinleştirici etkisi, bilimsel araştırma sonuçlarında da açıklanmıştır. Yatak odanızda mavi duvar renkleri kullanarak mavinin yatıştırıcı etkisinden maksimum seviyede yararlanabilirsiniz. Mavi tonlarını çok fazla kullandığınızda ortaya çıkabilecek soğuk görünümden kurtulmak için renkli ve desenli bir halıdan faydalanabilirsiniz.


Mavi Renk Geçişleri


mavi duvar boyası

Mavi duvar boyası, genç odalarına da şıklık, zarafet ve huzur getirir. Maviyi çok seven gençler için bu renk odada geçişli olarak kullanılabilir. Açık mavi bir tavan, mavinin biraz daha koyu tonunda duvar renkleri, koyu mavi yatak örtüsü ya da halı... Bu şekilde mavinin her tonunun kullanıldığı odalarda stil sahibi bir dekoratif görünüm ortaya çıkar. Bu oda, gençlerin keyifle vakit geçirecekleri bir yer olacaktır.


Parlak Mavi Dokunuş


mavi oda dekorasyonu

Maviyi odanızda kullanmak için duvarlarınızı boydan boya bu renge boyamak zorunda değilsiniz. Farklı renkte duvarlarınızı da mavi boya geçişi ile renklendirebilirsiniz. Örneğin somon rengi duvarlar, mavi renkte bir çizgi ile son derece uyumlu bir çift meydana getirecektir. Vintage aynalar, uçuk mavi perdeler ve ahşap yatak odası mobilyaları ile harika bir mavi oda dekorasyonu yaratabilirsiniz.


Bir Tek Mavi Duvar


mavi dekorasyon fikirleri

Yatak odanızda mavinin muhteşem etkisinden yararlanmak için sadece bir duvarınızı bu renge boyamanız da yeterli. Tek bir mavi duvar, sade ve doğal bir oda dekorasyonu ile bir araya geldiğinde masmavi bir odadan daha huzurlu bir ortam yaratabilir. Mavi dekorasyon fikirleri arıyor ancak odanızın tamamının mavi olmasını istemiyorsanız, bu fikir sizin için oldukça kolay olacaktır.


Mavinin Yumuşacık Bir Tonu


mavi duvar renkleri

Mavinin öyle çok renk tonu var ki, kendinize göre olanı bulmanız gayet kolay. Eğer odalarınızda renklerin yumuşak tonlarından hoşlanıyorsanız, pastel mavi duvar renkleri sizin için ideal olacak. Mavi mobilyalarla kombinleyerek sade ve şık bir dekorasyon stili ortaya koyabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com