LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
25 Mayıs 2017

EN YARATICI ÇOCUK ODASI ÖRNEKLERİ

Çocuk odası dekorasyonu, çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimi için son derece önemlidir. Bu durumun bilincinde olan aileler, çocukları için rahat ve keyifli bir yaşam alanı yaratmak için gayret gösterirler. Çocuk, odasını ne kadar severse burada geçirdiği vakitlerde o kadar huzurlu ve mutlu olacaktır. Çocuk odasının; çocuğun oyun oynayabileceği, ders çalışabileceği, kitap okuyabileceği ve huzurla uyuyabileceği bir alan olması gereklidir.


Sizin için bir araya getirdiğimiz yaratıcı çocuk odası örneklerini birebir uygulamak mümkün olmayabilir. Fakat bu örneklerden ilham alarak, bazı noktalarını çocuğunuzun odasına uyarlayabilirsiniz.


çocuk odası dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri


Çocukların yaşları büyüdükçe, zevk ve beğenileri de değişime uğrar. İzledikleri çizgi filmler, okudukları kitaplar yaşla birlikte değişir. Sevdiği renklerin, hayran olduğu kahramanların, beğendiği eşyaların içinde olduğu bir oda, çocuk için dünyanın en güzel yeridir.


Sindirella Yatak Odası


sindirella yatak odası

Sindirella’nın balkabağı arabası, bugünün yetişkinlerini bile çocukluklarına geri döndürecek cinsten! Tahta masa ve sandalyeler, şato görünümlü oda kapısı ve elbette tekerlekli balkabağı arabası kız çocuğunuzun kendisini gerçek bir prenses gibi hissetmesini sağlayacak.


Rengarenk Bir Oda


çocuk odası duvar boyaları

Rengarenk duvar renkleri, yumuşacık kilimi ve odanın ortasındaki minik çadırı ile bu oda çocuğunuzun hayal gücünü canlandıracak. Çocuğunuzun beğenisine göre duvarlarda farklı renkte boya seçenekleri de kullanabilirsiniz.


Lego Temalı Çocuk Odası


lego teması

Beyin gelişimi için dünyanın en faydalı oyuncaklarından biri olan Legoların modası yıllardır geçmedi. Hatta Lego filmleri, günümüz çocuklarının da Lego hayranlığını pekiştirdi. Eğer sizin çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları da Legoları ise, bu odaya bayılacağından emin olabilirsiniz. Renkli dekoratif boya seçenekleri ile bu odayı daha canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.


Oyun Odası


oyun odası

Oyun çağındaki çocuğunuzu bir türlü parktan eve getiremiyorsanız, bu oda tam size göre olacak! Üstelik bu oda, iki kardeşin paylaşması için de uygun. Tabii kaydıraktan kaymak için ikisinin de devamlı üst yatağı kullanmak isteyeceklerinden eminiz!


Çocuk Odası Son Derece Önemli


Çocuk odası, ev dekorasyonu için oldukça önemlidir. Bu nedenle çocuk odasını dekore etmek, keyifli olduğu kadar sorumluluk da isteyen bir iştir. Yaratıcı çocuk odası örneklerinden ilham alırken, güvenlik kurallarını göz önünde bulundurmak gereklidir. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız farklı bir duvar boyası ile de, odanın görünümüne yeni bir renk katabilirsiniz. Kızınızın veya oğlunuzun zevkine uygun en iyi boya çeşitlerine ipeksi mat dokusu ile dikkat çeken Filli Boya Alpina Renklendirme Sistemi (ARS) Kartelası’na bakarak karar verebilirsiniz.


Görseller: brightside.me, brit.co, goodhousekeeping.com, home-designing.com

Renk Etkisi