LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

ENDÜSTRİYEL TASARIMLA SANAT ESERİNE DÖNÜŞEN EVLER

Son yıllarda depo ya da eski endüstriyel binaları yenileyerek tekrar kullanıma sokmak tasarım dünyasının en sevdiği uğraşlardan biri haline geldi. Tabii bütün bir binayı yenilemek herkes için mümkün olmayabilir ama bu bizi endüstriyel detayları evimize taşımaktan alıkoymamalı. Ham materyaller ve mekanik öğelerin ağırlıklı olarak yer verildiği endüstriyel tasarım trendini ufak dozlarda siz de evinize uygulayabilirsiniz.Metal, beton ve mekanik ayrıntılarZamanında tesisat, aydınlatma, çatı ve kolon gibi yapısal parçalarda kullanılan materyaller artık evlerin iç mimarisi ve dekorasyonunda da kullanılıyor. Nikel, bakır ve dökme demir gibi metaller endüstriyel tasarımda bolca kullanılan malzemeler. Buradaki sır, kullandığınız malzemelerin olabildiğince ham, mobilya ya da yapı unsurlarınınsa olabildiğince az detaya sahip olması.

Dekorasyondaki endüstriyel akımı takip ediyorsanız, yararlanabileceğiniz bir başka tasarım öğesinin de mekanik ayrıntılar olduğunu fark etmişsinizdir. Makara, çark ya da büyük tekerlek figürlerini ister dekoratif, istersenizse işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Evinizde endüstriyel bir hava estirmenin belki de en kolay yolu beton detaylar eklemektir. Mutfak tezgahı, lavabo, küvet ya da yer kaplaması olarak kullanabileceğiniz betonu tercihinize göre mat ya da cilalayarak parlak olarak kullanabilirsiniz. Endüstriyel binaların o bitmemiş, ham görüntüsünü elde etmek için beton en doğru malzeme olacak.Modern ayrıntıları endüstriyelin cazibesiyle birleştirinEvinize endüstriyel öğeler eklemenin güzel tarafı çağdaş dekorasyon öğelerine gayet iyi uyum sağlamalarıdır. Eski ve yeniyi karıştırabileceğiniz en kolay alan mutfaktır. Paslanmaz çelik ya da dökme demir gibi mutfak alet edavatında zaten kullanılan endüstriyel materyaller karışımı kolaylaştırır ve geçişi yumuşatır. Sarkıt ışıklar, rustik dekorasyon öğeleri ya da sadece çekmece ve dolap kulplarınızı değiştirerek dahi mutfağınıza anında endüstriyel bir hava katabilirsiniz.Filli Boya’nın Elastik Tuğla ürünü de evinizin sanat eserine dönüşmesine yardımcı olacak bir ürün olabilir.
(Görseller: Freshome.com, domino.com)