LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Mayıs 2017

EV DEKORASYONUNDA BAHAR DETOKSU

Uzun ve soğuk bir kış mevsimi yavaş yavaş yerini baharın ılık havalarına bırakıyor. Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde pek çoğumuz vücudumuzu kış mevsiminin ağırlığından arındırmaya çalışıyoruz. Vücudumuzda biriken toksinler yaşam enerjimizi düşürüyor ve kendimizi yorgun hissetmemize neden oluyor. Peki ya evimizdeki fazlalıklar?Her birimizin evlerinde bir gün kullanırız düşüncesiyle atmadığımız eşyalarımız, daha sonra giyerim umuduysa dolaplarımızda tuttuğumuz kıyafetlerimiz var. Fakat aslında bu gereçler evlerimizde gereksiz yer kaplıyor ve farkına varmaksızın bizi yoruyor. Yazımızdaki bazı ipuçlarından faydalanarak evlerinizdeki fazlalıklardan kurtulabilir, daha sade bir yaşam için evinizde bahar detoksu yapabilirsiniz.


Fazlalıklardan Kurtulun


Kullanmıyorsanız, kurtulun. İzin verin, bahar aylarında vücut enerjiniz yükselirken evinizin enerjisi de yenilensin. Bunun için öncelikle kullanmadığınız eşyalardan arınarak başlayın. Eski dergiler, dinlemediğiniz cd’ler, kış boyunca hiç dokunmadığınız ama bir dahaki kış belki giyerim dediğiniz kıyafetler… Eskilerden kurtulun ki, yenilere yer açılsın.


evde fazlalıklardan kurtulma

Tamir Edin


Kullanmadığınız eşyalardan kurtulduktan sonra, sıra bozuk veya kırık olduğu için kullanamadıklarınızı onarmaya geldi. Damlatan muslukları onararak gereksiz su ziyanından kurtulabilir, kırık raflarınızı tamir ederek daha fazla depolama alanı elde edebilir ya da pili bittiği için kullanamadığınız saatlerinize pil taktırarak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.


ev tamir işleri

Bahar Renklerine Geçiş Yapın


Renklerin ruh sağlığımız üzerindeki etkisi yadsınamaz. Özellikle duvar renkleri evimizin bütün havasını bir anda değiştirir. Bu kışın bitimini duvarlarınıza yepyeni dekoratif boya renkleri uygulayarak kutlama ne dersiniz?


dekoratif boya renkleri

Baharın tazeliğinden maksimum derecede yararlanmak için pastel renklerin yumuşak tonları ile duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Uçuk pembe, bebek mavisi, pastel sarı gibi boya tonları ile odalarınızın daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu renklerin kış aylarında da enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.


En iyi boya modellerini görmek ve boya fiyatları ile ilgili fikir almak için adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayii’ne gidebilirsiniz.


Bahar Çiçekleri


Bahar demek doğanın canlanması demektir. Bahar aylarında hayatınıza mutluluk getirmek için çiçeklerin doğal güzelliğinden faydalanabilirsiniz.


bahar çiçekleri

Canlı çiçekler; güzel görünümleri ve şahane kokuları ile evinize canlılık verir. Renkli cam vazolarda sergileyeceğiniz taptaze bahar çiçekleri ile evinize ferahlık getirin. Çiçeklerinizin suyunu sık sık değiştirerek ömürlerini uzatabilir, her hafta sonu yenibahar çiçekleri alarak evlerinizi mutluluk ve huzur veren bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.


Görseller: stylemotivation.com

Renk Etkisi