LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Mayıs 2017

EV DEKORASYONUNDA BAHAR ESİNTİLERİ

Baharın gelişi ile birlikte hepimiz kendimizi daha dinç, mutlu ve enerjik hissetmeye başladık bile. Gelin, evinizin görünümünde de bu havayı yaratın.

Önce evimizdeki fazlalıklarla işe başlayabiliriz. Her birimizin evlerinde bir gün kullanırız düşüncesiyle atmadığımız eşyalarımız, daha sonra giyerim umuduysa dolaplarımızda tuttuğumuz kıyafetlerimiz var. Fakat aslında bu gereçler evlerimizde gereksiz yer kaplıyor ve farkına varmaksızın bizi yoruyor. Yazımızdaki bazı ipuçlarından faydalanarak evlerinizdeki fazlalıklardan kurtulabilir, daha sade bir yaşam için evinizde bahar detoksu yapabilirsiniz.

Ayrıca, yazımızda paylaştığımız yaratıcı ve kolay uygulanabilir fikirlerden beğendiklerinizi kendi evinize uyarlayabilir ve baharın enerjisini dışa vuran bir ev dekorasyonu yaratabilirsiniz.

kavanoz dekorasyonu

Fazlalıklardan Kurtulun

Kullanmıyorsanız, kurtulun. İzin verin, bahar aylarında vücut enerjiniz yükselirken evinizin enerjisi de yenilensin. Bunun için öncelikle kullanmadığınız eşyalardan arınarak başlayın. Eski dergiler, dinlemediğiniz CD’ler, kış boyunca hiç dokunmadığınız ama bir dahaki kış belki giyerim dediğiniz kıyafetler… Eskilerden kurtulun ki, yenilere yer açılsın.

Tamir Edin

Kullanmadığınız eşyalardan kurtulduktan sonra, sıra bozuk veya kırık olduğu için kullanamadıklarınızı onarmaya geldi. Damlatan muslukları onararak gereksiz su ziyanından kurtulabilir, kırık raflarınızı tamir ederek daha fazla depolama alanı elde edebilir ya da pili bittiği için kullanamadığınız saatlerinize pil taktırarak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.


neon renkler

Bahar Renklerine Geçiş Yapın

Renklerin ruh sağlığımız üzerindeki etkisi yadsınamaz. Özellikle duvar renkleri evimizin bütün havasını bir anda değiştirir. Üstelik şimdi Filli Boya’nın birbirinden güzel dekoratif boya renkleri ile duvarlarınızı canlandırmak her zamankinden daha kolay!

Pastel Renklerle Fark Yaratın

Baharın tazeliğinden maksimum derecede yararlanmak için pastel renklerin yumuşak tonları ile duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Uçuk pembe, bebek mavisi, pastel sarı gibi boya tonları ile odalarınızın daha ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu renklerin kış aylarında da enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

gri duvar renkleri

Griyi Kullanmaktan Çekinmeyin

Bahar ile gri rengi aklınızda ilişkilendiremeseniz de, bu rengin özellikle uçuk pembe ve morlarla çok yakıştığını unutmayın. Oturma odanızda bu tonları kullanarak son derece zarif bir bahar dekorasyonu elde edebilirsiniz.

En iyi boya modellerini görmek ve boya fiyatları ile ilgili fikir almak için adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik bayisine gidebilirsiniz.

Evinizde Çiçekler Açsın

Bahar demek doğanın canlanması demektir. Bahar aylarında hayatınıza mutluluk getirmek için çiçeklerin doğal güzelliğinden faydalanabilirsiniz.

Canlı çiçekler; güzel görünümleri ve şahane kokuları ile evinize canlılık verir. Renkli cam vazolarda sergileyeceğiniz taptaze bahar çiçekleri ile evinize ferahlık getirin. Çiçeklerinizin suyunu sık sık değiştirerek ömürlerini uzatabilir, her hafta sonu yenibahar çiçekleri alarak evlerinizi mutluluk ve huzur veren bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.yatak başlığı

Parlak ve Renkli Şişeler

Bu şahane görünümü elde etmek için sadece biraz yiyecek boyası kullanmanız yeterli. Evinizde kullanmadığınız bazı şişeleri ve kavanozları önce su ile doldurun, sonra içine bir miktar gıda boyası damlatın. Rengin yoğunluğunu belirlemek tamamen sizin elinizde. Boya rengi ile aynı renkte çiçekler tercih edebilir ya da bembeyaz çiçeklerle kontrast bir görünüm yaratabilirsiniz.

Neon Dokunuşlar

Sade rafları ve mobilyalar; rengarenk kutular, kitaplar ve minderlerle canlandırabilirsiniz. Bu baharda neon turuncuları ve yeşilleri odanıza canlılık katmak için kullanın.

çiçek desenli mobilya

Çiçekli Mobilyalar

Çiçek desenli mobilyalar da canlı çiçekler kadar olmasa da odalarınızın bambaşka bir hava kazanmasına yardımcı olur. Çiçek desenli mobilya kullanırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Örneğin; düz renkli bir oturma grubunun yanına çiçekli bir berjer ekleyerek tarz sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

Yatak Başlığına Renkli Bir Dokunuş

2019 trendlerine şöyle bir göz attığımızda, ev dekorasyon örnekleri içinde yatak başlıklarına özel bir önem verildiğini görüyoruz. Siz de renkli bir yatak başlığı alarak sade yatak odanıza canlı bir bahar dokunuşunda bulunabilirsiniz. Bu yıl özellikle lila rengi dekorasyonda çok moda!


dekorasyon pastel renkler

Uçuk Mavi Bir Teras

Bahar mevsimi terasın en güzel zamanı! Terasınızda uçuk mavi koltuk kılıflarını ve kilimleri hasır mobilyalarla bir araya getirerek misafirleriniz için ekstra davetkar bir mekan yaratabilirsiniz.

Güzel Dekore Edilmiş Bir Antre

Bu sezonun dekorasyon örnekleri gösteriyor ki, evlerin antrelerine ekstra özen gösteriliyor. Uçuk nane rengi mobilya döşemeleri, mavi çini porselenler ve yeşil yapraklı bitkiler kullanarak evinizin antresine davetkar bir görünüm kazandırabilirsiniz.

uçuk mavi dekorasyon

Yepyeni Duvar Renkleri

Filli Boya uygulaması Filli Ustam ile tek sayfa üzerinden evinizin bilgilerini paylaşıp boya işlemi için uygun olduğunuz tarihin girişini yapıyorsunuz ve 24 saat içerisinde sizinle irtibat kuruluyor. Ustaların tecrübesi ve profesyonellikleri Filli Boya’nın kurumsal duruşunun verdiği güven ile bir araya geliyor ve boya işleminiz hiç beklemediğiniz kadar kısa bir süre içinde kolayca tamamlanıyor. Üstelik yapılan işlem, 2 yıl boyunca Filli Boya Garantisi altında!

Yatak odalarınıza feminen dokunuşlarda bulunarak yaşam alanınıza baharın canlandırıcı etkisini getirebilirsiniz. Pembe tonlar ve çizgiler bu baharın tüm ışıltısını hayatınıza getirecek.


Görseller: midwestliving.com, housebeautiful.com, activelifehome.com