LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EV DEKORASYONUNDA TEKNOLOJİK DOKUNUŞLAR!

Gelişen teknoloji, hayatımızın her alanında kolaylıklar sağlamaya ve yaşam biçimimizi iyileştirmeye devam ediyor. Akıllı ev sistemleriyle iş yerinde oturduğumuz yerden ev klimamızı kontrol edebiliyor, akıllı güvenlik sistemleriyle evimizde daha güvenli bir yaşam sürdürebiliyoruz.

Gelelim işin dekorasyon kısmına… Teknolojik aletler her zaman dekorasyonumuza tam anlamıyla uyum sağlayamayabiliyor. Ama en yeni teknolojiyle geliştirilmiş birçok aksesuar, odaların şıklığına şıklık katıyor.

Hem şık hem de hayatı kolaylaştıracak bu teknolojik aletlere göz atmaya ne dersiniz?

 

teknoloji 1

Şeffaf televizyon

Sıradan bir cam gibi görünen bu alet aslında bir televizyon! Michael Friebe’nin tasarımı olan ve izlenilmediği zamanlarda dekorasyonunuza şeffaflığıyla uyum sağlayan bu televizyon, gelecek yıllarda dekorasyonda çok moda olacağa benziyor.

 

teknoloji 2

Üç boyutlu duvarlar

Dekorasyonda yeni yeni kullanılmaya başlayan üç boyutlu duvarlara alışık olduğumuz söylenemez. Yine de bu teknikle yapılmış duvarlar odalara şıklık ve derinlik katarken aynı zamanda da fütüristik bir hava kazandırıyor. Tabii, bu duvarları Filli Boya’nın İç Cephe Renkleri kartelasından seçeceğiniz bir renkle zenginleştirebileceğinizi de unutmayın.

 

teknoloji 3

Dökülen ışık

Yanlış görmüyorsunuz, ışık dökülüyor! Yeongwoo Kim’in tasarladığı bu aydınlatma görenleri şaşkına çevirecek bir tasarıma sahip. LED ışık kullanılan bu teknolojik tasarımda suyun akışkanlığından ilham alınıyor.

 

teknoloji 4

Geleceğin bulaşık makinesi

Evet, bu gördüğünüz tüpe benzeyen alet aslında bir bulaşık makinesi. Açılan çekmecesine kirli tabaklarınızı yerleştirip çalıştırdığınız bu makine, yemek parçalarını ultrasonik dalgalar kullanarak yok ediyor. Gelecekte yaşanacak su krizleri için israfı önleyen bu bulaşık makinesiyle, çevre korumasına da katkıda bulunabilirsiniz.