LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
04 Mart 2019

Ev Dekorasyonunda Tropik Rüzgarlar Estirin

Tropik iklim denildiği zaman aklınıza ne gelir?

Uzun kumsallar, yeşilin maviyle iç içe girmiş tonları, rengarenk bitki örtüsü ve birbirinden lezzetli meyveler... Ve tabii ki keyif, eğlence ve yaşama sevinci... Doğanın bize cömertçe sunduğu bu güzellikler, tropik dekorasyon fikirleriyle yaşam alanlarımızda yeniden hayat buluyor.Enerji veren tropik desenler
Tropikal tarzda bir dekorasyona sahip olmak istiyorsanız, öncelikle renklerinizi doğru belirlemeniz gerekiyor.Yeşil,kahve, türkuaz, beyaz ve bejin, sarı, mavi, mor gibi canlı ve neşeli renklerle harmanlandığı tonlar tropik dekorasyonun olmazsa olmazları... Seçtiğiniz parlak renkleri, doğal ahşap mobilyalarla dengeleyebilirsiniz. Duvarlarda Filli Boya Renxmatik kartelasının yeşil tonlarındaki Kaktüs serisini veya mavi tonlarda Kozmik serisini tercih edebilirsiniz. Rattan, hasır, bambu ve tik de tropik dekorasyon tarzı için uygun. Tropikal desenli duvar kağıtları da bu tarz bir dekorasyonda tercih edilen yollardan biri. Siz de Palmiye ya da benzeri geniş yeşil yapraklı bitkiler, canlı renklere sahip tropik kuş ve meyveler gibi o iklim kuşağına ait imgelerin yer aldığı duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Tropik desenli halı, perde, kırlent, ananas süsler, doğal taşlar ya da rengarenk bir papağan tablosu gibi dokunuşlar ise detaylara verdiğiniz önemi gösterecek.Doğanın huzuru, tatilin mutluluğu
Dilerseniz geniş yapraklı bitkileri duvar kağıdıyla sınırlamayıp, evinizin çeşitli noktalarında, büyük saksılarla birlikte onlara gerçekten yer verebilirsiniz. Böylelikle hem evinize doğallık katıp hem de şık bir tropikal dekorasyon objesine sahip olmuş olursunuz.

Tropikal dekorasyonun en önemli amacı, tatilin verdiği enerji ve pozitif duyguları evimizde de yaşamamızı sağlamaktır. Salıncak koltuk ve ev tipi hamaklar ile o huzurlu sıcaklığı hep hissedip, kullanacağınız aromatik yağ ve egzotik tütsüler ile tüm duyularınıza birden hitap edeceksiniz.Eğlence bahçenizde!
Tropikal dekorasyonu bahçenizde de kolayca uygulayabilirsiniz. Ahşap zemin üzerinde beyaz ve yeşilin iç içe geçtiği mobilyalar kullanarak dekorasyonun temel öğelerini oluşturun.Bahçe duvar ya da demirlerini beyaz yapmanız, daha doğal görünüm amacıyla karmaşık şekilde diktiğiniz tropik bitkilerinizi ön plana çıkarır. Çeşitli noktalara yerleştireceğiniz flamingo heykelleri ile de bahçenize keyifli bir hava katabilirsiniz.