LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
04 Ocak 2019

Ev tasarımınıza en uygun duvar saatini bulun!

Duvar saatleri sadece saatin kaç olduğunu göstermeleriyle değil, aynı zamanda özenle boyattığınız duvarlarınızın şıklığını tamamlamalarıyla da ev dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarındandır. Uygun tarzda seçildiği takdirde odaların havasını tek dokunuşta değiştirebilen duvar saatleri artık öylesine çeşitli tasarımlara sahip ki aralarından seçim yapmak da haliyle biraz zor olabiliyor.

Eğer siz de ev dekorasyonunuza en uygun duvar saatine karar vermekte zorlanıyorsanız, dekorasyon stiline özel duvar saati modellerini araştırdığımız ilham veren yazımızı mutlaka okumalısınız!:

Retro tasarımlı evlereEğer eviniz için retro bir ev dekorasyonu tasarladıysanız seçeceğiniz duvar saatleri bu dekorasyon tarzının ruhunu yansıtmalıdır. Retro ev dekorasyonundan sıklıkla kullanılan doğal ahşap mobilyalarla son derece uyumlu olan büyük kadranlı ve ahşap detaylı bir duvar saati odanın tüm atmosferini bir anda değiştirecek kadar güçlü bir parçadır.Yine retro tasarımlı evlere çok yakışan bir diğer duvar saati modeli ise 60’lı yılları kasıp kavuran pop-art akımının etkilerini taşıyan geometrik formlu duvar saatleridir. Bu tarz saatleri antikacılardan ve vintage dekoratif objeler satan dükkanlardan bulabileceğiniz gibi anneanne ve babaannelerinizin sandıklarına bir göz atmakta da fayda var!

Country ve Shabby Chic stili döşenmiş evlereSon yılların popüler ev dekorasyonu stillerinden İngiliz country ve shabby chic tarzlara en iyi giden duvar saati modellerinden biri ise bu istasyon tipi saatlerdir. Özellikle mutfak ve hol gibi bölümlerinde harika bir tamamlayıcı olan bu tip saatleri hediyelik ve ev eşyaları satan mağazalardan uygun fiyatlara temin etmek mümkün. Yine aynı tarz, Roma rakamlı ve eskitme ahşap duvar saatleri ile farklı kompoziyonlar yaparak duvarlarınızda kimselerde olmayan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Modern & minimalist döşenmiş evlereDuvar saati deyince akla yuvarlak kadranlı ve mekanik bir saat figürü gelse de artık bu klasik duvar saatlerinin yüzlerce farklı alternatifi var. Özellikle modern ve minimalist döşenmiş evlere çok yakışan bu tarz ledli duvar saatlerini kullanarak evinize bir çağdaş sanatlar galerisi havası verebilirsiniz.Yine son derece sade ama bir o kadar da iddialı olan kadransız duvar saatlerini direkt duvarlarınıza monte edebilir ve tarzınızı duvarlarda da konuşturmaya devam edebilirsiniz.

Yenilikçi ve yaratıcı evlereEn son büyükannelerimizin evlerinde görüp hayran olduğumuz guguklu saatleri kim sevmez ki? Eğer siz de bu saatleri hala seviyorsanız, o ağır ve fazla süslü guguklu saatlere modern bir alternatif olan bu modele bayılacaksınız demektir.

Evinin ya da ofisinin her köşesinde yaratıcı bir dokunuş isteyenler bu kırlenti andıran duvar saatlerine kayıtsız kalamayacaklar! Bu tarz bir duvar saatini satın alabileceğiniz gibi, el becerinize güveniyorsanız standart bir saat mekanizması ile dilediğiniz tip malzemeleri birleştirerek kendiniz bile tasarlayabilirsiniz.