LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVCİL HAYVANLA YOLCULUĞA ÇIKARKEN

Kış boyuncu yaz tatili için plan yaptınız fakat evcil hayvanınızı bırakacak kimseniz yok. Onu bir pansiyona bırakmak da içinizden gelmiyorsa, sevimli dostunuzu da beraber götürebileceğiniz bir tatil köyünü ve ulaşım aracını tercih edebilirsiniz. Evcil hayvanınızla çıktığınız yolculuklarda sorun yaşamamanız için size birkaç önerimiz var.


Öncelikle yolculuğa çıkmadan onu veterinere götürün ve kontrollerini yaptırın. Aşı kartı, sağlık sertifikası gibi belgeleri yanınıza almayı unutmayın.


Uzun yolculuklar kedi ve köpekleri olumsuz etkiler. Yolda huzursuzluk çıkarmaması için onu mümkün olduğunca rahat ettirmeye çalışın. Çantanızda mutlaka sevdiği bir yiyecek ve oyuncak bulundurun.


Hava yolunu tercih edeceksiniz evcil hayvanlarla ilgili prosedürleri bilmenizde fayda var. Bir diğer önemli noktaysa hayvanınızın yolculuk yapacağı kafesin darbe ve sarsıntılara karşı dayanıklı, hareket edebileceği büyüklükte olması.


Kendi aracınızla yolculuk yapacaksanız aracın içinde gitmekten sıkılan hayvanınız için iki saatte bir kısa mola verin ve hareket etmesini sağlayın.


Sıcak havalarda sabah erken saatlerde ya da akşam yolculuk yapmak hayvanınız için daha iyi olacaktır. Hayvanınızın sıcaktan etkilenmemesi için güneşin yoğun olmadığı saatlerde yola çıkın.


Olası bir kazayı önlemek için emniyet kayışı, taşıyıcı, yol kafesi kullanın.


Evcil hayvanınızın kaybolması ya da kaçması halinde kolay bulmak için ona bir mikroçip takın.


 


Görseller: http://www.wesaidgotravel.com/