LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

EVCİL HAYVANLARINIZ İÇİN DIY YATAKLAR

Evcil hayvanlarınızın yatakları için öyle çok büyük bütçeler harcamanıza gerek yok. Evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle, evcil hayvanlarınız için gözalıcı yataklar yapabilirsiniz.

 

Komodin oda

 

1

Evde kullanmadığınız küçük bir dolap veya komodini dilediğiniz renge boyayın. Boş dolabı, evcil hayvanınıza için tasarlayabileceğiniz bir oda olarak düşünün. Dolabın içini desenli kâğıtla kaplayarak, iç kısma duvar görünümü verebilirsiniz. Daha sonra bu yüzeye küçük çerçeveler asın. Ufak duvar süsleri,  siz ve evcil hayvanınızın birlikte bir fotoğrafı çok şık duracaktır. Son olarak minik dostunuzun rahatlıkla uyuması için dolaba bir minder koyun.

 

Dünyanın en rahat bavulu

 

2

Eski bir bavulla da evcil hayvanınıza rahat bir yatak yapmanız çok kolay. Bavulu tercihinize göre boyayabilirsiniz. İç kumaşı yıpranmış bir bavulsa kumaşı onarın veya değiştirin. Bavulu açın ve tabanına desenli bir minder koyun. Süslemek için kapak bölmesine üçgen bayraklar asın. Taşıması çok rahat olan bu yatağın kapaktaki gözlerine de evcil hayvanınızın oyuncaklarını koyabilirsiniz.

 

Kazaktan yatak

 

3

Oldukça basit olan bu yatağı yapmak için kullanmadığınız boğazlı bir kazağı değerlendirebilirsiniz. Kazağın boğaz kısmını kesin ve kestiğiniz açıklığı dikin. Bir minderi kolların hizasına kadar kazağın içine sokun. Uzun bir havluyu yuvarlayın ve kazağın bir kolundan yerleştirmeye başlayın. Havlu iki kolada yetecek kadar uzun olmalı. Daha sonra açıkta kalan bütün kısımları dikin. Kolları bir daire olacak şekilde mindere sardıktan sonra birbirine dikin. Dikiş yerine atacağınız bir fiyonk yatağa daha hoş görüntü kazandırır.

 

Monitör yataklar

 

4

Atmaya kıyamadığınız bozuk bilgisayar ve televizyonlarınızı değerlendirmenin zamanı geldi. Monitörün içini güzelce temizleyin. Dışını boyarken canlı renkler seçmeye özen gösterin. Sade renkler tercih edebileceğiniz gibi resim veya desenlerle de süsleyebilirsiniz. Monitörün boyutunda bir minderi ekranın içine koyun ve hayvanınızı uyurken izlemenin tadını çıkarın.

 

Lastikten yatak

 

5

Yapımı çok kolay olan bu yatak için tek gereken şey bir lastik, boya ve minder. Lastiği seçtiğiniz bir renge boyayın ve kurumaya bırakın. Boyadığınız renge uygun olan yuvarlak bir yastığı lastiğe yerleştirin. Yastığın lastiğe tam oturduğundan emin olun. Minik dostunuzun yatağını hazırlamak bu kadar kolay!

 

Tahta kasa

6

 

Son önerimiz için ihtiyacınız olan tek şey tahta bir kasa. Kasanın bir kenarını tamamen çıkarıp sadece tek bir tahta takın. Daha sonra kasayı iyice zımparalayın, istediğiniz renge boyayıp cilalayın ve kurumaya bırakın. İçine kasanın rengine uygun bir minder yerleştirin. Dilerseniz kasanın üzerine de evcil hayvanınızın adını yazabilirsiniz. Renk Etkisi