LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Evde Kullanabileceğiniz 5 Enerji Tasarrufu Aracı

Günümüzde tüketiciler doğal kaynakların korunmasına yardımcı olmak ve tasarruf sağlamak için enerji tasarrufu sağlayan ürünleri daha çok araştırıyor. Üreticiler ise artık enerji tasarrufu sağlayan ürünlerin üretimine daha büyük önem veriyor. Siz de evinizde bu araçlardan bir ya da birden fazlasını kullanarak enerji ve para tasarrufu sağlayabilir, çevrenin korunması için verilen mücadeleye de katkıda bulunabilirsiniz.


Akıllı Termostatlar


akıllı termostatlar


Programlanabilir termostat modellerinin bir adım ötesine geçen yeni akıllı termostatlar, ailenizin ısıtma ve iklimlendirme sistemlerini nasıl ve ne zaman kullandığını öğrenir, en akıllı enerji tasarrufu için nasıl hareket etmeniz gerektiğini belirler. Evinizin toplam enerji faturasının neredeyse %40’ı ısıtma ve soğutma faaliyetlerinden gelir. Akıllı termostat, küçük bir yatırımla büyük farklar yaratmak için mükemmel bir yoldur.


LED Aydınlatma


LED aydınlatma

Mevcuttaki tüm enerji tasarruflu aydınlatmalar arasında, LED aydınlatmalar en fazla tasarrufu yaparken en parlak ışığı sunar. LED aydınlatmalar aynı zamanda güvenlidir. Hali hazırda kullanmakta olduğunuz ampulleri LED ampullerle değiştirerek yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.


Enerji Yönetim Sistemleri


enerji yönetim sistemleri


Bu sistemler tüm evinizi uzaktan kumanda ile kontrol etmenizi sağlar. Kahve makinenizi açık bırakıp bırakmadığınızdan ya da ışıkları söndürüp söndürmediğinizden endişe etmek durumunda kalmazsınız. Işıklar, ısıtma ve hava sistemi, aletler ve güvenlik sistemi uzaktan kumandanızdan veya akıllı telefonunuzdan yönetilebilir.


A Enerji Sınıfı Ev Aletleri


A enerji sınıfı ev aletleri

Yeni bir mikrodalga fırın, ekmek kızartma makinesi, buzdolabı, klima ya da farklı bir ev aleti almanız gerekiyorsa, alacağınız ürünün A enerji sınıfına dahil olmasına önem verin. Yüksek enerji sınıfına dahil olan cihazlar çalışırken yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar ve bu cihazlar elektrik faturalarınızda derhal düşüş sağlar.


Şarj İstasyonları


şarj istasyonları

Evlerdeki enerji kayıplarının bir ortak nedeni, kullanılmayan aletlerin ve şarj aletlerinin harcadığı güçtür. Telefonlar ya da MP3 çalarlar tamamen şarj edildiğinde güç sızıntılarını otomatik olarak kapatan şarj istasyonları bulunmaktadır. Bazı cihazlar da 4,5 saat gibi belirli bir süre sonra kapanır. Çoğu cep telefonunun şarj dolum süresi de budur.