LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
11 Ocak 2018

Evdeki Faturalarınızı Azaltacak Enerji Tasarrufu Yöntemleri

Yüksek enerji tasarrufu ve düşük enerji faturaları için evinizde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Evinizi daha ekolojik hale getirmek sadece enerji faturalarınızda tasarruf sağlamaz. Ayrıca evinizin değerini de arttırır ve ev satma ya da kiralama kararı verdiğinizde sizi daha iyi bir müzakere pozisyonuna sokar.


Nerede yaşadığınızın ya da bütçenizin ne kadar olduğunun önemi yok, enerji faturalarınızı düşürmek için uygulayabileceğiniz yöntemler var. Biz de yazımızda sizin için bu yöntemleri derledik. Keyifli okumalar!


İşe Mutfak Eşyalarınızdan Başlayın


enerji tasarrufu


Mutfak, evde en çok enerji harcayan yerlerden biridir. Mutfağınızdaki aletlerin nitelikleri, evinizdeki enerji kullanımını doğrudan etkiler. Düşük su kullanımlı bulaşık makineleri, enerji faturalarını azaltmanın mükemmel bir yoludur. Ocak, tost makinesi, kahve makinesi gibi eşyalarınızda da yüksek enerji sınıfına dahil olan modelleri seçerek elektrik faturalarınızda ciddi oranda düşüş meydana getirebilirsiniz.


Su Tasarrufuna Önem Verin


su tasarrufu


Çevreye karşı daha nazik olmak ve kendi kaynaklarınızdan da tasarruf etmek için duş başlığı, lavabo ve tuvalet gibi eşyalarınızı düşük akışlı ve su tasarrufu olan modellerle değiştirin. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan bir su ısıtıcı temin ederek de su faturalarınızda harikalar yaratabilirsiniz.


Yalıtım Yaptırın


yalıtım

Evlerdeki masrafların en büyük kalemlerinden biri ısıtma ve soğutma faaliyetleridir. Isı kaçağı olan evler daha geç ısınır, daha zor serinler. Bu esnada çok fazla enerji harcanır ve bu da hem doğalgaz faturalarına hem de elektrik faturalarına yansır. Bir an önce evinize yalıtım yaptırarak hem enerji tasarrufu sağlayabilir hem de çok daha konforlu bir yaşam alanınında hayatınıza devam edebilirsiniz. Yalıtım yaptırırken çatınızı, kapı ve pencerelerinizi ihmal etmeyin.


Capatect Yalıtım sayfasını ziyaret ederek sizin için hazırladığımız içeriklere göz atabilir, yalıtım konusunda aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.