LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

EVİNİZDE AYNALARLA FARK YARATIN

Aynaların diğer dekorasyon aksesuarları arasında önemli bir yeri var. Evinize derinlik ve aydınlık katarak daha ferah bir görünüm sağlayan aynaların her tarza ve her zevke uygun seçenekleri bulunuyor.

Koridorunuzda tek parça ya da birkaç parçadan oluşan dekoratif uzun aynalar kullanarak genişlik algısı yaratabilirsiniz. Portmantonuzu kapakları tamamen aynalı modellerden seçerek hem ayna ihtiyacınızı karşılayabilir hem de antrenize hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Salonunuzda kullanacağınız aynalar tarzınızı ortaya çıkaran en önemli unsurlardır. Evinizde klasik bir tarz hâkimse eskitilmiş görünümlü vintage bir ayna kullanabilir, renklerinizi vintage tarza uygun altın sarısı, ahşap, mint yeşili olarak belirleyebilirsiniz. Salonunuzda daha zarif bir görünüm elde etmek istiyorsanız modern eşyalarınızı varaklı ve oymalı aynalarla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca bohem bir dekorasyona sahip salonunuzda modern tarzda metal aynalar kullanarak tarzları birleştirebilirsiniz.

Yatak odanızda daha etnik bir görünüm sağlamak istiyorsanız antika aynalar tam size göre. Aynaları yatağınızın başucuna asarak farklı bir görünüme ulaşabilirsiniz. Yatak odanızda country tarzda bir boy aynası kullanarak hem işlevsel hem de hoş bir şıklık elde edebilirsiniz.

Aynaların en çok kullanıldığı banyolar bu konuda biraz daha fazla özen göstermenizi isteyebilir. Küvetinizin arkasında retro tarzda ayna kullanarak daha sofistike bir tarz yakalayabilirsiniz. Lavabo üstlerine ise led aydınlatmalı ayna modelleri kullanmanızı öneririz. Aynaları duvarınıza monte ederek olası kazaları engelleyebilirsiniz.

Her ne kadar çocuk odalarında ayna pek tercih edilmese de küçük geometrik aynalarla çocuk odalarını canlandırabilirsiniz. Bu çocuğunuzun odasının daha kişisel zevklere uygun döşenmiş görünmesini sağlayacaktır. Çocuğunuzun isteğine göre çizgi film karakterlerinin ya da küçük kelebeklerin bulunduğu aynalar da kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak aynaların kendi amaçları dışında çok farklı işlevleri de olduğunu unutmayın. Tek bir aynayla odanızı daha geniş gösterebilir ve tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken evinizin ruhuna uygun modelleri seçmek.