LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
25 Mayıs 2017

EVİNİZDE BAHAR DEKORASYONU İÇİN 10 FİKİR

Baharın gelişi ile birlikte hepimiz kendimizi daha dinç, mutlu ve enerjik hissetmeye başladık bile. Evinizin görünümünde de bu havayı yaratmanız hiç fena olmaz, öyle değil mi? Bu yazımızda sizin için 10 bahar dekorasyonu fikrini bir araya getirdik. Bu yaratıcı ve kolay uygulanabilir fikirlerden beğendiklerinizi kendi evinize uyarlayabilir ve baharın enerjisini dışa vuran bir ev dekorasyonu yaratabilirsiniz.


Parlak, Renkli Şişeler


kavanoz dekorasyonu

Bu şahane görünümü elde etmek için sadece biraz yiyecek boyası kullanmanız yeterli. Evinizde kullanmadığınız bazı şişeleri ve kavanozları önce su ile doldurun, sonra içine bir miktar gıda boyası damlatın. Rengin yoğunluğunu belirlemek tamamen sizin elinizde. Boya rengi ile aynı renkte çiçekler tercih edebilir ya da bembeyaz çiçeklerle kontrast bir görünüm yaratabilirsiniz.


Neon Dokunuşlar


neon renkler

Sade rafları ve mobilyalar; rengarenk kutular, kitaplar ve minderlerle canlandırabilirsiniz. Bu baharda neon turuncuları ve yeşilleri odanıza canlılık katmak için kullanın.


Griyi Kullanmaktan Çekinmeyin


gri duvar renkleri

Bahar ile gri rengi aklınızda bağdaştıramıyorsanız da, bu rengin özellikle uçuk pembe ve morlarla çok yakıştığını unutmayın. Oturma odanızda bu tonları kullanarak son derece zarif bir bahar dekorasyonu elde edebilirsiniz.


Yatak Başlığına Renkli Bir Dokunuş


yatak başlığı

2017 trendlerine şöyle bir göz attığımızda, ev dekorasyon örnekleri içinde yatak başlıklarına özel bir önem verildiğini görüyoruz. Siz de renkli bir yatak başlığı alarak sade yatak odanıza canlı bir bahar dokunuşunda bulunabilirsiniz. Bu yıl özellikle lila rengi dekorasyonda çok moda!


Çiçekli Mobilyalar


çiçek desenli mobilya

Bahar demek çiçek demek! Evinize canlı çiçekler alarak bahar havası yaratabileceğiniz gibi, çiçek desenli mobilyalar kullanarak da odalarınıza bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz. Çiçek desenli mobilya kullanırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Örneğin düz renkli bir oturma grubunun yanına çiçekli bir berjer ekleyerek tarz sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz.


Pastel Renkler


dekorasyon pastel renkler

Pastel renklerin baharın ferahlığını yansıtmak için yarattığı etki yadsınamaz. Özellikle yatak odanızda pastel tonları kullanarak kendinize ferah bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz. Uçuk yeşilin moral verici etkisi ile huzurlu ve deliksiz uykulara kavuşacağınıza emin olabilirsiniz.


Uçuk Mavi Bir Teras


uçuk mavi dekorasyon

Bahar mevsimi terasın en güzel zamanı! Terasınızda uçuk mavi koltuk kılıflarını ve kilimleri hasır mobilyalarla bir araya getirerek misafirleriniz için ekstra davetkar bir mekan yaratabilirsiniz.


Feminen Dokunuşlar


feminen dekorasyon

Yatak odalarınıza feminen dokunuşlarda bulunarak yaşam alanınıza baharın canlandırıcı etkisini getirebilirsiniz. Pembe tonlar ve çizgiler bu baharın tüm ışıltısını hayatınıza getirecek.


Güzel Dekore Edilmiş Bir Antre


antre dekorasyonu

Bu sezonun dekorasyon örnekleri gösteriyor ki, evlerin antrelerine ekstra özen gösteriliyor. Uçuk nane rengi mobilya döşemeleri, mavi çini porselenler ve yeşil yapraklı bitkiler kullanarak evinizin antresine davetkar bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Yepyeni Duvar Renkleri


dekoratif boya

Evinizde bahar dekorasyonu yaratmanın en doğru yolu, kıştan bahara geçişte güzel bir badana boya işlemi yaptırarak tazelenmek. Üstelik şimdi Filli Boya’nın birbirinden güzel dekoratif boya renkleri ile duvarlarınızı canlandırmak her zamankinden daha kolay!


Filli Boya’nın yepyeni uygulaması Filli Ustam ile tek sayfa üzerinden evinizin bilgilerini paylaşıp boya işlemi için uygun olduğunuz tarihin girişini yapıyorsunuz ve 24 saat içerisinde sizinle irtibat kuruluyor. Ustaların tecrübesi ve profesyonellikleri Filli Boya’nın kurumsal duruşunun verdiği güven ile bir araya geliyor ve boya işleminiz hiç beklemediğiniz kadar kısa bir süre içinde kolayca tamamlanıyor. Üstelik yapılan işlem, 2 yıl boyunca Filli Boya Garantisi altında!


Görseller: midwestliving.com, housebeautiful.com, activelifehome.com

Renk Etkisi