LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZDE İSPANYOL DOKUNUŞU

Doğanın sıcaklığı, modernlikle buluşursa ne olur? İspanyol tarzındaki dekorasyon işte bu soruya oldukça estetik bir cevap veriyor.

Filmlerde gördüğümüz o İspanyol evlerini bir düşünün. Estetik mimarisi, çekici atmosferi, doğayı evinize getiren tasarımlarıyla göz zevkimize hitap ediyor. Doğallığın ve tasarımın mükemmel oranda birleşmesiyle, yaşam alanınız heybetli ve karakter sahibi bir eve dönüşüyor. Bazen büyük bazen küçük dokunuşlarla siz de İspanyol dekorasyonunu evinize taşıyabilirsiniz.
Filli Boya’nın içinizi ısıtan renklerle boyadığınız duvarlarınız, doğanın bize sunduğu elementlerle birleşip odalarınızı rahat, ferah ve canlı hale getirir. Tavanınızı ahşap çatıya dönüştürüp rüstik bir görünüm yaratabilirsiniz.
Nostalji duygusunu ve sonsuzluğun heyecanını mimariye dönüştüren İspanyol dekorasyonunu evinizde de görmek istiyorsanız, işte birkaç ipucu…
ispanyol_1
Zeminden tavana sadece ahşap!
Uyum ve estetik sağlayacak bu ipucu, ayaklarınızı ahşap parkeye kavuşturuyor. Antik çam parke ile döşeyebileceğiniz zemini yün örgü bir halıyla süsleyebilirsiniz. İspanyol dekorasyonun simgelerinden olan ahşap çatınızla uyum sağlayacak olan zemininiz, evde aradığınız sıcaklığı size verebilir. Kemerli pencerelerinizden içeri giren güneş ışıkları da odanızı aydınlatmanızda size yardımcı olabilir. Duvarlarınızı beyaza boyayabilir, bu şekilde ahşap ile olan yoğunluğunu arttırabilirsiniz. Filli Boya Renxmatik ile evinize en yakışan tonu belirleyebilirsiniz!
ispanyol_2Toprak rengi canlı tonlar!

Dekoru renklerle birleştirmek oldukça önemli. Parkedeki renk seçiminiz koyu kahverengi veya kiremit kırmızısı olabilir. Duvarlarınızı da beyaz veya kum rengine boyayabilirsiniz. Tabii ki hayal gücünüzü kullanıp, ortama uygun olduğunu düşündüğünüz parlak renkleri de kullanabilirsiniz.
ispanyol_5
Sıvalı beyaz duvarlar!
Sıvalı duvarlar her ne kadar pratikte daha uygun olsa da, İspanyol iç tasarımının ana öğelerinden biri. Odayı canlı tutmak ve doğa materyalleriyle uyum sağlamak için, duvarlarınızda bu tazeliği isteyebilirsiniz.
ispanyol_6
Terra Cota dokunuşu!
Terra Cota, pişmiş toprak ve bunun mamullerini tanımlayan bir İtalyanca kelime. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, İspanyol dekor toprakla bütünleşmiş olup, toprağın her mamulünü kabul etmekte.  Odanıza koyacağınız süs çanak çömlekler veya çatınızda kullanacağınız öğeler, dekorunuzla çok güzel görünecektir.
 ispanyol_7Dövme demir şamdanlar!

Gelelim son ipucumuza… İster aydınlanma için asacağınız şamdanlar olsun ister merdiven korkulukları, her zaman demir kullanabileceğinizi unutmayın. Bunun yanı sıra, saksılar ve mumlar da dövme demir kullanabileceğiniz yerler.
Bundan sonrası size kalıyor, İspanyol evlerinin sıcaklığını ve davetkârlığını evinize buyur etmeye ne dersiniz?
Görseller: www.homedit.com