LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZDE SİYAHI PROFESYONELCE KULLANMAK İÇİN…

Duvarları siyaha boyamak bazen oldukça göz korkutucu olabiliyor. Ayrıca birçok insan açık renklerin bir odayı daha geniş ve güzel gösterdiğini düşünüyor. Ama yine de bu siyah rengin etkileyici bir şekilde kullanılmayacağı anlamına gelmiyor.

Siyah rengi evinizde kullanmadan önce aklınızda tutmanız gereken birkaç önemli nokta var. Evinizde zarif ve etkileyici bir atmosfer yaratmak istiyorsanız Filli Boya Renxmatik ile siyahın bin bir tonunu evinize taşıyabilirsiniz.

Kontrastı göz önünde bulundurun

 

siyah_1

Bir odayı tamamıyla siyah renge boyamanız ışığın biraz azalmasına ve ortamın karanlıklaşmasına yol açacaktır. Bu yüzden dengeyi sağlayacak mobilya ve aksesuarlarla birleştirmeniz yerinde olacaktır. Zemin, tavan, mobilya, aksesuar ve halılar için daha açık bir ya da iki renk seçin. Bir rengi beyazın tonlarında bir rengi ise yine açık başka bir renkte seçmeniz daha doğru olacaktır. Ya da beyaz yerine herhangi bir rengin iki farklı açık tonunu da kullanabilirsiniz.

 

Farklı renkte duvarlar

 

siyah_2

Bir odadaki tüm duvarları siyah renkle boyamak oldukça göz korkutucu olabilir. Ama tek bir duvarı siyaha boyamak güçlü bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olur. Bu duvarı üzerine farklı elementler ekleyebileceğiniz bir duvar olarak seçmeniz, duvarın kocaman, karanlık bir alan olduğu izlenimini azaltacaktır.

 

Siyah kullanırken farklı olun

 

siyah_3

Eviniz için siyah rengi tercih ederken farklı aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Bunun en iyi yollarından biri bir duvarı siyah tahtaya çevirmektir. Bu özellikle çocuğunuzun da kullanabileceği mükemmel bir alan yaratmanıza yol açacaktır.

 

Görseller: www.homedit.com