LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Evinizde Uzakdoğu’dan Esintiler


Uzakdoğu’nun egzotik şıklığını evinize getirmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse büyüleyici bir ev için Uzakdoğu’dan ilham alan önerilerimize bir göz atın.


 


uzakdoğu dekorasyon


 


uzakdoğu dekorasyon


 


uzakdoğu dekorasyon


Asya’nın farklı yerlerinden gelen göz alıcı renkleri benimseyin. Kuzey Pasifik sahilinin turkuazı, Çin’in çorak topraklarının kahverengisi ve Tayvan ormanlarının koyu yeşili tercih edebileceğiniz doğal renklerden bazıları. Bunları Hindistan’dan gelen turuncu tonları ve Japonya’dan gelen kiraz çiçeği rengiyle harmanlayabilirsiniz.


 


uzakdoğu dekorasyon,


uzakdoğu dekorasyon


Koyu renk ve cilalı ahşabı dekorasyonunuzun temellerinden biri haline getirin. Bambu panjurlar ve dekorlarla evinize yumuşak ve doğal bir dokunuş da katabilirsiniz.


 


yeşil


Hint kumaşından örtüler, işlemeli yastıklar ve çiçek desenli perdeler de odanızı süsleyebileceğiniz seçenekler arasında.


 


hindistan


japon


çin


Hindistan dekorasyon tarzının vazgeçilmezi olan varaklı mobilyalarla evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Mobilyalarınızda sadelik arıyorsanız Japon dekorasyon stilinden gelen minimalizmi de uygulayabilirsiniz. Genellikle fazla yer kaplamayan ve alçak ayaklı mobilyalar gösterişten uzak bir çizgi oluşturmanızı sağlayabilir. Bu yalın şıklığa Çin dekorasyon stilinden biraz ihtişam da katabilirsiniz. Mor ya da kırmızı parlak kumaştan örtüler ve altın rengi objeler bunun için ideal.


 


Uzakdoğu dekorasyonunun vazgeçilmez ögesi Feng Shui’ye bakmadan geçmeyin. Evinizde huzur dolu bir ortam yaratmak için eşyaların yerleri ve renkleri konusunda size bir rehber olacak Feng Shui’yle ilgili yazılarımızdan yardım alabilirsiniz.


 


mum


Uzakdoğu kültürlerinde kokuya, dekorasyonun büyük bir parçasıymış gibi önem verilir. Kokulu mumlar ve tütsülerle evinize aromatik ve hipnotize edici bir güzellik katabilirsiniz.


 


kağıt lamba


fener


Aydınlatmada kâğıt abajurlar, işlemeli avizeler ve fenerler tercih ederek Uzakdoğu etkisini artırabilirsiniz.


 


bodur ağaç


Küçük yapraklı bitkiler ve bodur ağaçlar, Uzakdoğu stili dekorasyonun en güzel tamamlayıcıları.


 


Duvarlarınız için Uzakdoğu esintileri içeren renkleri Filli Boya iç cephe kartelasından seçebilirsiniz.


 


 


(Görseller: Pinterest.com, Decoist.com)