LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZE DERİNLİK KATIN

Nüfusun her geçen gün artmasıyla kentler giderek büyürken, evler bir o kadar küçülmeye başladı. Artık geniş ve ferah ev bulmak neredeyse imkânsız bir hal aldı. Siz de evinizin küçüklüğünden ve dekorasyon konusunda şikâyet edenlerden misiniz? Yapacağınız küçük değişikliklerle evinizde derinlik yaratarak ferah bir ortam elde etmeniz mümkün. Yapmanız gereken şey, eşyaların ağırlık merkezini ve odak noktasını değiştirmek. Üstelik bunun için çok fazla zaman ve para harcamanıza da gerek yok.



Gelin hep beraber derinlik nasıl yaratılır inceleyelim…



 



derinlik_1



 



 



Yerlerini değiştirin



Evinizde yer alan bir eşyanın yüksekliğini değiştirmekle işe başlayın. Örneğin yerde bulunan uzun boylu bitkinizi  masanın üzerine koyarak masa boyunun yükselmesini sağlayabilirsiniz.



 



derinlik_2



 



Renkli kâğıtlardan faydalanın



Kendin yap projeleriyle evinizde derinlik oluşturmak için yapmanız gereken şey çok basit. Rengârenk kâğıtlardan yapacağınız fenerlerle, duvarınıza asacağınız tablo ya da hareketli bir görselle evinizde daha dengeli ve renkli bir ortam oluşturabilirsiniz.



 



derinlik_3



 



Perdelerinizi ayırın



Perdelerinizin yüksekliğini değiştirerek ya da perdeler arasına bölmeler koyarak birbirinden ayırdığınızda odanızın derinliğinin de değiştiğini göreceksiniz.



 



derinlik_4



 



Kolaj yaratın



Duvarınızda sanatsal tablolardan oluşturduğunuz bir köşeniz varsa, bu köşeyi asimetrik şekilde yeniden düzenleyin. Eğer böyle bir kolajınız yoksa tablo veya çerçevelerinizi dikey ve yatay olarak yerleştirin.



 



derinlik_5



 



Dekoratif lambalar



Derinlik yaratmanın bir diğer yolu ise eve yükseklik katmaktır. Yükseklik yaratarak derinliğe ulaşmak istiyorsanız, tavana asacağınız uzun sarkıt lambalar ve abajurlar bunun için harika bir çözüm olacaktır.



 



derinlik_6



 



Renkli tavanlar



Alçak tavanlı ya da bunaltıcı odalarınızın tavanını desenlerle renklendirin ya da farklı renklerle boyayın. Tavanları renklendirmek evinize görsel bir zenginlik katacaktır.



 



 



Görseller: https://www.apartmenttherapy.com/



https://littlehousewelldone.blogspot.com.tr/ Renk Etkisi