LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZE EN UYGUN YEMEK MASASINI NASIL SEÇERSİNİZ?

Akşam yemeklerinin buluşma noktasıdır yemek masaları. Hep birlikte gülüp eğlenilen, bütün ailenin hep bir arada olduğu yegâne alandır belki de… Bizim örf ve adetlerimize göre herkes eve gelmeden yemeğe başlanmaz. Hatta dışarı çıkılacaksa bile akşam yemeğinde evde ol sözleriyle tembihlenir. Bu yüzden önemlidir yemek yenilen alan. Ailenin büyüklüğüne ve yaşam tarzına göre değişen bu alanda uygulanacak o kadar çok tasarım var ki, karar vermek de bundan dolayı zaman alabiliyor.

Siz de evinize uygun doğru yemek masasını seçmekte karar veremiyorsanız, sizin için hazırladığımız örneklere bir göz gezdirin.

Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli?

 

yemek masası_1

 

Öncelikle masanızı nereye koyacağınıza karar verin. Tabi bu kararı verirken evinizin büyüklüğünü ve masayı koyacağınız yeri dikkate alın.

 

yemek masası_2

 

Masanızı salona koyacaksanız odada çok yer kaplamamasına dikkat edin. Cam kenarları yemek masası için en ideal noktalardır.

 

yemek masası_3

 

Masanızı mutfakta kullanacaksanız daha pratik ve spor ürünleri tercih edebilirsiniz. Büyük sandalyeler yerine masa altına girebilen tabure kullanarak yerden de tasarruf edebilirsiniz.

 

yemek masası_4

 

Yemek masalarınızı kalabalık davetler için kullanacaksanız kenarlarından büyüyebilen masaları tercih edebilirsiniz.

 

yemek masası_5

 

Ahşap bir yemek masasını modern sandalyelerle kombinleyerek oluşturacağınız zıtlıkla evinize hoş bir hava katabilirsiniz.

 

yemek masası_6

 

En çok tercih edilen masa türlerinden olan dikdörtgen masaları, işlevselliği ve yer kaplamamasından dolayı tercih edebilirsiniz.

 

yemek masası_7

 

Yuvarlak masalar hem oturanların birbirini rahatça görmesi hem de servis kolaylığı açısından tercih edilen bir diğer masa türü…

 

yemek masası_8

 

Seçtiğiniz yemek masanızı, ona uygun bir tablo ve çiçeklerle süsleyerek görsellik kazandırabilirsiniz.

 

yemek masası_9

Yemek alanınızı oluştururken evinizin büyüklüğünü, nüfusunuzu ve ne kadar sıklıkla misafir ağırladığınızı göz önünde bulundurarak tasarlamaya özen gösterin.

 

 

 

Görseller: http://www.decoist.com