LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Haziran 2017

Evinize Ferahlık Katacak Dekoratif İpuçları

Havalar ısındıkça hayatımızın her alanında ferahlık istemeye başlıyoruz. Dışarının gri ve kasvetli havaları yerini güneşli ve pastel renklere bıraktıkça, iç mekanlarımız da biraz yenilenmek istiyor. Bu yazımızda sizin için bir araya getirdiğimiz dekorasyon trendlerinden fikir alarak siz de evinize ferahlık getirebilir, yaşam alanınızı daha renkli ve keyifli kılabilirsiniz. Şimdi baharı kucaklayın ve evinizin de gökyüzü kadar aydınlık olmasını sağlayın.


Bakır Tonları


bakır ev aksesuarları

Bir değişiklik yapın ve altın ile gümüşün ötesine geçerek evinize bakır vurguları ekleyin. Ev dekorasyonu fikirlerine bakıldığında bakıra olan ilginin oldukça fazla olduğu görülüyor. Üstelik bakırın kullanımı da çok yönlü. Bir bakır vazo edinin, bakır tonlarında boyanmış bir tablo alın, bakır bir ışık fikstürü kullanın ya da bakır çatal bıçak takımı ile sofralarınıza ışıltı getirin.


Akrilik Kumaşlar


akrilik kumaş

Akriliğe olan ilgi giderek artıyor. Bu malzeme sadece tekstil ürünlerinde değil, modern tablolarda, çerçevelerde, ayna kenarlarında bile görülüyor. Eğer küçük bir alanda yaşıyorsanız odanızın daha ferah görünmesine yardımcı olmak için akrilik mobilyalar tercih edebilirsiniz.


Ahşap Karolar


ahşap karo

Eğer evinizin zemininde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, ahşap döşemeler sizin için harika bir seçim olacak. Ahşap döşemeler evlere rüstik bir şıklık kazandırıyor. Pastel tonlardaki duvar renkleri ile ahşap döşemelerinizi daha ilgi çekici bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Filli Boya iç cephe kartelasında yer alan Pastel Pembe, Pudra Kahve ve Dağ Kristali renkleri pastel tonlar için soft mat dokudaki Alpina Max ürününden tercih edebileceğiniz renkler arasında yer alıyor.


İskandinav Dekorasyonu


İskandinav dekorasyon fikirleri

İskandinav tarzı dekorasyona olan ilgi kısa süre içinde yok olacağa benzemiyor. Şıklık ile rahatlığı bir araya getiren bu dekorasyon tarzını evinizde uygulamak istiyorsanız bol bol mum kullanın, kanepelerinizin üzerine rahat battaniyeler atın ve kahve masanızın üzerinde ciltli kitaplar bulundurun. Dekoratif boya seçenekleri ile İskandinav tarzını evinizde daha fazla yaşatabilirsiniz.


Sarmaşıklar


sarmaşık

Sarmaşıklar artık evlerimizin yalnızca dış cephelerini değil, iç cephelerini de renklendiriyor. Yemyeşil sarmaşıklar, uzun ve soğuk kış mevsiminden sonra ihtiyaç duyduğunuz canlılığı ve sıcaklığı evinizin içine getirecek.


Siyah Yerine Lacivert


lacivert duvar rengi

Siyahın rengini hiçbir rengin tutamayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu yıl lacivert, siyahın yerini alıyor. Siyah rengi duvarda boya olarak kullanmak cesaret istiyor. Lacivert ise biraz daha kolay kullanılabilecek bir renk. Üstelik lacivert, odanızın küçük görünmesine de neden olmuyor.
Duvar boyası renkleri, evlerin dekorasyonunda değişiklik yapmak için mükemmel bir seçenek. Eğer siz de bu baharda evinize ferahlık katmak istiyorsanız, Filli Boya renk kataloğuna göz atarak yapmak istediğiniz değişime kolaylıkla karar verebilir, soft mat dokudaki Alpina Max ürününü tercih ederek evinize şık, taze ve canlı bir hava katabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com, residencestyle.com, home-designing.com, bestofinteriors.com