LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZE ŞANS GETİRİN

Hepimiz mutlu bir evde, ailemizle en keyifli şekilde yaşamak isteriz. Kötü şanstan uzak durmak ve hep iyi olaylar tecrübe etmek isteriz. Ne yazık ki bu durum her zaman aynı olmuyor.

Mutlu bir yuva, mutlu bir ev yaşamı için Uzakdoğu öğretisi Feng Shui’nin yöntemlerinden yararlanmak mümkün. Evinizden kötü şansı uzak tutarak, iyi şans getirecek Feng Shui dekorasyon önerilerini gelin birlikte keşfedelim.

 

Düzenli antre

 

iyisans_1

 

Feng Shui öğretisine göre pozitif enerji kapınızdan içeri girdiğinde karışık bir ortama uğramaması gerekiyor. Bu yüzden antrenizi düzenli ve temiz tutmaya özen gösterin.

 

Taze çiçekler

 

iyisans_2

 

Evinizde bitkilerden yararlanmak istiyorsanız en iyi şans getirecek olan bitkiler taze ve canlı çiçeklerdir. Canlı çiçekler enerjinizin artmasına da yardımcı olur.

 

Renkli kapılar

 

iyisans_3

Antrenizin olduğu kadar kapılarınızın da iyi şansın evinize ulaşmasında büyük etkisi var. Feng Shui’ye göre güneye bakan kapılar kırmızı ya da turuncu, güneye bakan kapılar mavi ya da siyah, batıya bakan kapılar beyaz ya da gri, doğuya bakan kapılarsa kahverengi ya da yeşil olmalı.

 

Mobilya düzeni

 

iyisans_4

 

Feng Shui öğretisi evinizdeki enerjinin mobilyalarınızın düzeniyle ilişkili olduğunu savunuyor. Buna göre örneğin yatak odanızdaki yatağınızı, odanızın kapısına dik gelecek şekilde yerleştirmelisiniz.

 

Felaket senaryoları

 

iyisans_5

 

Evinizde mutsuz ya da enerji kaybettirecek hiçbir şeye yer vermemeye dikkat edin. Örneğin, fırtınada batan bir gemi resmini duvarınıza özellikle de yatak odanıza asmayın. Daha çok mutlu anlarınızı ölümsüzleştirecek fotoğraflara yer verin.

 

Karmaşık aksesuar

 

iyisans_6

 

Feng Shui her türlü karmaşıklığa oldukça karşı bir öğreti. Aksesuarlarda belirsiz nesneler, karmaşık simgeler ve zorlayıcı figürler kullanmaktan kaçınarak temiz ve düzgün çizgilere yer vermelisiniz.

 

Aydınlatma

 

iyisans_7

 

Doğru ışığı doğru şekilde evinize taşımayı ilk görevlerinizden saymalısınız. Çünkü ışığı az olan odalar ruh halinizi kötü etkileyecektir.

 

 

Görseller: www.housebeautiful.com

www.decoist.com