LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
22 Eylül 2016

EVİNİZE YENİ BİR HAYAT VERECEK DUVAR SANATI FİKİRLERİ

Evinizi tazelemek için yeni yollar mı arıyorsunuz? Bir evi ya da odayı tasarlarken insanlar genelde mobilyalara odaklanır. Peki ama duvarlarımızı süsyelen objeler ve tuvaller? Bir evi ya da odayı yenilerken mobilyaları değiştirmeye mecbur değilsiniz. Duvarlara asılan çarpıcı parçalarla da bir odanın atmosferini anında değiştirebilirsiniz. En önemlisi de, duvar süslemeniz için seçtiğiniz parçalarla mobilya seçimlerinize nazaran kişiliğinizi daha başarılı bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.Galeri duvarıDuvar süslemesi denince uygulaması en kolay fikirlerden biri galeri duvarlardır. İstediğiniz büyüklükte çerçevelerin ve istediğiniz karmaşıklıktaki tasarımların bir araya gelmesiyle oluşan galeri duvarları kiracı ya da ev sahibi, çoğu kişinin ilk tercihidir. Bir galeri duvarı oluştururken ister fotoğraflardan, isterse gözünüze hoş gelen baskı ya da çerçevelenebilecek başka objelerden faydalanabilirsiniz. Çerçevelerin arasına bir ayna yerleştirmek de iyi bir fikir olabilir.

Galeri duvara yeni bir yaklaşımDediğimiz gibi, galeri duvarları herkesin ilk aklına gelen fikirdir. Bunun bir benzerini sizin de denediğinize eminiz. Klasik galeri fikrinden sıkılanlara galeri duvarlar konusunda geliştirilmiş bu yeni yaklaşımı tavsiye ediyoruz. Havada asılı duruyor gibi görünen bir açık raf ünitesi hem çerçevelerinizi hem de duvara asmaya uygun olmayan başka dekoratif ıvır zıvırlarınızı taşıyabilir. Duvara asmadığınızdan, raflarda sergilediğiniz duvar süslemelerini canınız istediği an değiştirebilmeniz de işin artısı.

3 boyutlu sanatFarklı materyalleri kullanarak bir duvar heykeli oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızdan odanızın içine fırlıyor gibi görünen bir tasarım için ahşap, metal ya da karton malzemeler kullanabilirsiniz. Son yıllarda bu konuda gümüş ya da altın renklerinin ön plana çıktığını ekleyelim.

Cesur parçalarDuvar süslemelerinde yeni trend büyük ve çarpıcı parçalar. Maksimum görsel etkiyi yaratmak için odanızın ana duvarı olarak belirleyeceğiniz duvara kocaman bir tuval ya da baskı asabilirsiniz. Bu, odanızda doğal olarak bir ilgi odağı yaratacaktır. Odanızın geri kalan dekorasyonu için duvara astığınız tuval ya da baskıdaki renklerden ilham alabilirsiniz.

Duvar boyasıyla sanatDuvarlarınızı bir sanat eserine dönüştürmenin en kolay ve uygun yolu boyamaktır. Duvar boyasını kaldırmayan bantlar yardımıyla basit geometrik şekilleri kolaylıkla duvarınıza uygulayabilir, kendi zevkinize uyacak bir renk paletiyle duvarlarınızda kendi yaptığınız sanatsal bir tasarımı sergileyebilirsiniz.

Duvarlarda aydınlatma uygulamasıÇağdaş bir görünüm için duvarlarınıza, tabelacılarda yaptırabileceğiniz ışıklı bir duvar süslemesi asabilirsiniz. Bu ister bir kelime, ister bir cümle, istersenizse basit bir şekil olsun. Neon ya da çingene ışıkları hangi odaya konulurlarsa konulsunlar, görenler üzerinde çarpıcı bir etki bırakacaktır.

Etkileyici bir duvar yaratmak için bir servet harcamanıza gerek yok. Elden düşme çerçeveler, internette bulabileceğiniz yüksek çözünürlüklü fotoğraf ya da çizimler ya da ışıklı bir levha… Kişiliğinizi yansıtan ve odalarınıza yeni bir hayat verecek duvar süslemeleri ancak hayal gücünüzle sınırlı.

(Görseller: Stylecurator.com.au, thistlewoodfarms.com, freshome.com)