LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
10 Ocak 2018

Evinizi 5 Dakika İçinde Daha Güzel Gösterecek 5 Şey

En uzun, en yorucu günlerde bile, evimizin daha iyi görünmesi için beş dakikamızı harcayabiliriz. İçinde yaşadığınız yaşam alanını güzelleştirmek için küçücük değişiklikler yaparak kocaman etkiler yaratabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizin için evinizi hemen daha güzel kılacak beş değişikliği bir araya getirdik.


Gündüz Daha Aydınlık, Gece Daha Karanlık Bir Ev


gün ışığı

Gündüz saatlerinde her perdeyi açın ve eviniz için mümkün olan en fazla doğal ışığı elde etmeye çalışın. Pencerelerden içeri sızan doğal ışık, evdeki her şeyin olduğundan daha görünmesini sağlar. Vaktiniz varsa pencerelerinizi hızlıca silin. Böylece güneş ışığı evinize daha rahat girecektir.


Gece olduğunda tam tersini yapın. Evinizdeki tüm tavan ışıklarını kapatın; bir masa lambası ve bol miktarda mum kullanarak sıcak bir atmosfer elde edin.


Dağınıklıktan Hızlıca Kurtulmak


düzenli bir ev

Yalnızca beş dakikanız varsa, kapanmayan çekmecelerinizin ve dolu sepetlerinizin içindeki dağınık eşyaları gizli bir bölmeye kaldırın. Ancak beş dakikadan daha fazla zamanınız olduğunda bunları düzgün bir şekilde yerleştireceğinizi umuyoruz!


Hızlı Düzenleme


kahve sehpası

Bazen sadece geçtiğiniz yerdeki bir sandalyeyi, masayı, sehpayı ya da halıyı düzenlemek bile evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir. Orta sehpayı düzenli tutmaya gayret edin, buraya kitaplar ve dergiler yığın. Bükülmüş örtüleri düzenleyin. Her zaman mükemmel olmaya çalışmayın ama bu küçük düzenleme hareketlerini uygulayarak odanın genel hissiyatı ve görünümü için hoş bir etki yaratın.


Görünür Yerlerdeki Tozları Silmek


ev temizliği

Sehpa ya da tezgah gibi her an görünen bir nokta tozlandığında, bir peçete yardımıyla bile olsa bu tozdan hemen kurtulun. Evet, tam bir temizlik elbette tüm odayı harika kılar, ancak beş dakikalık bir yenileme de, düzenli temizliklerin arasında temiz bir eve sahip olmaya devam etmek ve evinizin tadını çıkarmak için hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir uygulamadır.


Güzel Kokular


kokulu mum
Burunlarımıza güzel ve taze kokan bir oda, gözlerimize de daha temiz ve taze görünecektir. Bir hava spreyi kullanıp ardından kokulu mumlar yaparak evinizde hep hayal ettiğiniz o hoş kokulara kavuşabilirsiniz.

Görseller: apartmenttherapy.com