LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

EVİNİZİ DAHA SICAK HALE GETİRECEK ÖNERİLER

Hem içinizi ısıtacak hem de sevdiklerinizle beraber daha sıcak zamanlar geçireceğiniz bir eviniz olsun istemez misiniz? Renkler ve aksesuar seçimleri evi sıcak gösterme yollarının başında geliyor. Hem evinizde rahat etmek hem de misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlamak istiyorsanız, evinizi sıcak gösterecek bu öneriler sizin için ilham kaynağı olacaktır. Evinizde yapacağınız değişiklikler için kolları sıvamaya hazır olun!



 



sıcak ev_1



 



Oturma düzenin odak noktasında bulunan televizyon sohbet ortamını etkileyeceğinden, planınızı televizyona göre tasarlamayın. Oturma alanınızı mümkün olduğunca televizyondan soyutlayın. Dairesel bir oturma düzeniyle herkesin birbiriyle rahatça kaynaşıp sohbet edeceği bir alan oluşturabilirsiniz.



Mobilyaları salonun her yerine dağıtarak oluşturduğunuz birbirinden uzak bir düzenle odadaki samimi ortamı etkileyebilirsiniz. Bunun yerine eşyaların birbirine yakın formda tasarlandığı bir oda, samimiyeti ve duyguları daha iyi yansıttığı için konuşmaya teşvik edecektir. Tasarımdan kaynaklanan soğukluğu bu yolla önleyebilirsiniz.



 



sıcak ev_2



 



Evinize gelen konukları ağırlayacağınız alanın rahat ve konforlu olmasına dikkat edin. Sandalyeler konfor yönünden rahat olmadığı için misafirlerinizi rahat edebileceği bir düzende ağırlayın.



Evi sıcak hale getirmenin en etkili yollarından biri de renk seçimleridir. Baharat tonları, kırmızı, turuncu, fuşya, sarı ve yeşil gibi renkler evi daha sıcak gösteren renklerdir. Bu renklerin istediğiniz her tonunu Filli Boya Renxmatikle evinize taşıyabilirsiniz.



Küçük mekânlar doğru renk ve aksesuarla dekore edildiğinde her zaman daha sevimli ve daha eğlenceli bir hava verir. Bu yüzden evinizin küçüklüğünü avantaj haline getirin.



Yüksek tavanlarınızın evi resmi ve soğuk göstermesinden şikâyet ediyorsanız, tavanı duvardan daha koyu bir renge boyayarak tavanınıza daha alçak bir görünüm kazandırabilirsiniz.



Doğal malzemeler eve sıcak bir görünüm kazandırır. Zeminde kullanacağınız ahşap parkeyle bu etkiyi yaratabilirsiniz.



 



sıcak ev_3



 



Yumuşak kumaşlar, yastıklar özellikle kadife kumaşlar sıcak atmosferlerin vazgeçilmez bir parçasıdır.



Aksesuarlarda canlı renk ve desenler kullanmak evinizin atmosferini değiştirmenizi sağlayacaktır. Tablo, vazo ve dekoratif yastık gibi ürünlerle bu değişikliği sağlayabilirisiniz.



Canlı çiçekler ve bitkilerle de evinizde sıcaklık yaratabilirsiniz.



Evinizde sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız aydınlatmada parlak ışık kullanmaktan kaçının. Sarı ve loş bir ışıkla kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.



 



 



 



Görseller: https://www.apartmenttherapy.com/



https://www.liveinternet.ru/



https://www.comprandomeuape.com.br/