LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Mart 2016

EVİNİZİ DEKORE ETMEDEN ÖNCE MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN FİLMLER

Sinema, hayatımızın her alanına olduğu gibi evimizin dekorasyonunda da etkili. Sahnelerinin görselliği sizi büyüleyecek filmlerden ilham alarak evinizi güzelleştirmeye ne dersiniz?Muhteşem Gatsby

Evinize bir parça ışıltı ve zarafet kazandırmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız Muhteşem Gatsby’i izlemenizi öneririz. Artdeco dekorasyon tarzı konusunda bir ders niteliğinde olan filmde her odanın 1920’li yılların tarzını yansıtan, kendine has belirgin özellikleri var.

Paris’te Gece Yarısı

1920’li yıllar demişken Woody Allen’ın kült filmi Paris’te Gece Yarısı’ndan bahsetmemek olmaz. “Caz Çağı” olarak adlandırılan bu dönem ve filmin gerçek zamanı arasında zaman yolculuğu yapan kahramanımız bu filmde hem modern zamanın hem de 1920’li yılların dekorasyonuna ışık tutuyor.Çılgınlar Kraliçesi

Minimalist dekorasyon tarzını sevenler bu filme mutlaka göz atmalı. Holly Golightly’ın apartman dairesi çok az eşyayla döşenmiş olsa da oldukça karakteristik ve göz alıcı bir atmosfere sahip.

Şeytan Marka Giyer

Söz konusu bir moda filmi olunca filmdeki her parçanın eşsiz olması kaçınılmaz. Miranda Priestly’nin ofisi home office tutkunları için galeri duvarlar, tekerlekli sehpalar gibi şık dekorasyon önerileri sunuyor.Kayıp Kız

Ben Affleck’i kafası karışık bir kurban rolünde izlediğimiz Kayıp Kız, filmin genel hatları itibariyle oldukça karanlık. Bir sosyopatın izini sürdüğümüz filmin dekorasyonunun en az film kadar kusursuz olduğu söylenebilir.

Amelie

Fransız sinemasının klasikleşmiş filmi Amelie güçlü kontrastlara sahip renkleri, vintage ve ilham verici aksesuarlarıyla birçok dekorasyon önerisi sunuyor.

Beterböcek

Avangart dizaynı çekici buluyorsanız sizin için en iyi film tercihi Beterböcek. Gotik renklerin uçuk mobilyalarla buluştuğu bu filmden güçlü dekorasyon fikirleri alabilirsiniz.

2001: Uzay Macerası

Stanley Kubrick’in bilim kurgu baş yapıtı olan film klasik ve modern dekorasyon detaylarıyla ilgi çekiyor. Bir bilim kurgu filminde bu derece şık bir dekorasyon tarzına her zaman rastlamanız olası değil.Ye Dua Et Sev

Liz Gilbert’in hem kendi ruhunu hem de dünyayı keşfettiği yolculuğu sırasında birçok egzotik dekorasyon fikrine tanık olacaksınız. Ayrıca bu filmin seyahat tutkunuzu körükleyeceğinden emin olabilirsiniz!

Aşkın (500) Günü

Zooey Deschanel’in hayat verdiği Summer, filmde güzelliğiyle olduğu kadar sıcacık bir atmosfere sahip olan yatak odası dekorasyonuyla da büyülüyor. Pastel renklerin ve desenlerin bir arada kullanıldığı bu yatak odası dekorasyonundan ilham alabilirsiniz.