LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Mayıs 2015

EVİNİZİ DOĞRU ŞEKİLDE AYDINLATIYOR MUSUNUZ?

Dekorasyona ne kadar önem verirsek verelim aynı özeni aydınlatma aksesuarlarımız için göstermiyoruz. Ancak doğru aydınlatmayla yaşam kalitenizin artabileceği de bilinen bir gerçek. Sizin için sunduğumuz önerileri dikkate alarak evinizi doğru şekilde aydınlatabilir ve odalarınıza daha estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

Evinizi aydınlatmaya koridor ve merdivenlerden başlayın. Bu bölgelerde yaşanabilecek kazaları doğru aydınlatmayla engelleyebilirsiniz. Basamaklara yerleştireceğiniz küçük ampullerle merdivenlerinizi daha iyi aydınlatabilirsiniz. Ayrıca koridorunuz çok uzunsa ışığı tek bir merkezde kullanmak yerine koridor boyunca aydınlatma aksesuarları kullanarak dağıtabilirsiniz.

 

Salon ve oturma odalarınızda kullandığınız aydınlatmanın ne çok loş ne de çok parlak olmaması gerekir. Televizyonunuzdan yansıyan ışığın haricinde çok parlak bir aydınlatma kullanıyorsanız gözleriniz çok çabuk yorulacaktır. Tavana avize asmak yerine duvara dönül bir lambader evinizin hem daha şık görünmesini hem de gözlerinizin daha az yorulmasını sağlar.

 

Mutfağınızı aydınlatırken dikkat etmeniz gereken nokta ışığı tek bir merkezde toplamak yerine ihtiyacınız olan bölgelere dağıtmak. Tezgâhınızı ve ocağınızı iyice aydınlatarak mutfağınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca doğru aydınlatılan bir mutfakta kirleri daha çabuk fark eder ve daha kolay temizlik yaparsınız.

 

Çalışma odanızı aydınlatırken masanızı doğrudan aydınlatacak bir masa lambasından yardım alabilirsiniz. Masaya gelen doğrudan ışık, çevrede dikkatinizi dağıtabilecek şeyleri görmenizi engelleyerek, konsantre olmanızı kolaylaştırır.

 

Banyo aynanızın çevresine asacağınız aydınlatma aksesuarları, aynada gölge oluşumunu ortadan kaldırır. Banyonuzun aydınlık olması makyaj yaparken ya da diş fırçalarken kendinizi daha net görmenizi sağlar. Banyo aydınlatmasında beyaz ışık kullanımı banyoların daha temiz görünmesini sağlar. Dramatik bir banyo aydınlatması tercih ediyorsanız tavana gömülü ampuller kullanabilirsiniz. Tavana düzensiz bir şekilde yayılan bu aydınlatmaların bir kısmını duş veya küvetin olduğu alana yoğunlaştırmanızda daha keyifli duş almanızı sağlar.